19. märts 2004 kell 12:22

Hansapank laenab Kuressaare spordikeskusele 45 mln kr

Hansapank laenab Kuressaare spordikeskuse ehituseks linna moodustatud sihtasutusele 45 miljonit krooni.

Sihtasutuse Kuressaare Spordibaasid ja Hansapanga vahel eile sõlmitud laenuleping võimaldab alustada spordihoone ehitamist juunis. Kavade kohaselt on valmimisajaks selle aasta lõpp või uue aasta algus, vahendab portaal saarlane.ee ajalehte Meie Maa.

Saaremaa lehe andmeil laenab Hansapank sihtasutusele 15 aastaks 45 miljonit krooni ja iga-aastase tagasimakse suuruseks on sõltuvalt Euribori kõikumisest 4,2?5,5 mln kr. Riigi panus on kümne aasta jooksul 20 miljonit krooni, linn finantseerib sihtasutuse tegevuskulusid ja sihtasutus maksab laenu, kirjutab ajaleht.

'Oleme selle nimel pingutanud kokku üheksa kuud ja on suur asi, et ta lõpuks paika saime,' ütles Meie Maale Kuressaare abilinnapea ja sihtasutuse Kuressaare Spordibaasid nõukogu esimees Urmas Treiel.

Kultuuriministeeriumi arvutuste põhjal oleks linnavalitsuse esimese projekti kohaselt kujunenud hoone maksumuseks kuni 114 miljonit krooni, millest linna õlule oleks jäänud 94 miljonit ja kultuuriministeeriumile 20 miljonit. Nüüd peaks spordihoone maksumuseks kujunema veidi üle 70 miljoni krooni, kirjutab Meie Maa.

Urmas Treiel ütles ajalehele, et ka esimesel skeemil olid oma plussid, sest tagasimaksmine oleks toimunud pikema ajaperioodi jooksul, praegu peab linn hakkama maksma aastas 2,2 miljonit krooni. 'Nüüd tuleb linna eelarves selle tarvis igal aastal vahendeid juurde leida,' rääkis Treiel.

Algselt 2003. aasta detsembriks kerkima pidanud spordihoone ehitaja leidmiseks kuulutatakse riigihange välja 30. aprillil, juunis tahetakse ehitustööga pihta hakata ning aasta lõpuks hoone valmis saada.

Eelmise aasta novembris moodustatud sihtasutusele loobus Nordea pank sügisel raha laenamast. 'Pangad peavad ennast kindlustama selle vastu, et sihtasutus ei suuda võlga tagasi maksta. Linn laenugarantiid anda ei tohi, seepärast tuleb tagatiseks leida vahendid,' kurtis toona Treiel Meie Maale. Ta nimetas võimalikeks tagatisteks spordihoone kinnistut, Kuressaare staadioni ja linna kunstmurukattega jalgpalliväljakut.

Hetkel kuum