Ülo Toomsalu • 24. märts 2004 kell 5:51

EPL: EMEX veab minema 500 romu

Eelmisel nädalal alanud romuautode tasuta äravedamise kampaaniaga loodetakse kogu Eestist kokku koguda vähemalt 500 autovrakki.

Ainuüksi Tallinna Kristiine linnaosas tehti eelmisel nädalal kindlaks ligi 100 autot, mis plaanitakse EMEXisse vedada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kampaania esimesel nädalal telliti Tallinnas 10 romule EMEXi veoauto järele.

Kuigi enamik äraveetavatest autodest on numbrimärgita või kehtetu ülevaatusega, viiakse metallipurustisse ka autod, mis segavad liiklust ja mille omanikuga ühendust ei saada.

?Kristiine linnaosa kaardistas ja esitab EMEXile äravedamiseks kõik viletsas seisukorras autod, mis segavad liiklust,? ütles Tallinna Kristiine linnaosa linnamajanduse osakonna juhataja Kalle Jõks.

Kõik Tallinna linnaosad esitavad asjakohased nimekirjad linna kommunaalametile ja pärast autode numbrite avaldamist ajalehes veetakse need ära.

Valitseb reaalne oht, et EMEXisse satuvad Tallinnas ka sellised autod, mis ei ole romud, kuid mis risustavad tänavaid ja segavad liiklust. ?Selle vältimiseks palume kõigil autoomanikel liiklust segav sõiduk viia ära parklasse või leida hoidmiseks mõni teine koht,? lisas Jõks.

Hetkel kuum