Hooajatööliste palkamiseks kolm võimalust

Karin Vahtra 29. märts 2004, 00:00

Kui tööandja tahab allutada töö tegija oma juhtimisele ja kontrollile, st määrata kindlaks tema tööaeg, täpsed töökohustused jms, on tegemist töösuhtega ja sõlmida tuleks tööleping, nagu näiteks suvekohviku müüjaga. Hooajatöölisega võib sõlmida töölepingu määratud ajaks.

Töölepingulises töösuhtes laienevad hooajatöölisele kõik tööseadusandlusest tulenevad õigused ja kohustused. Tööandja peab kindlustama töötaja tööga lepingus kokkulepitud ajal, tagama palga maksmise vastavalt palgaseadusele, puhkustega seonduva vastavalt puhkuseseadusele, järgima töö- ja puhkeaega. Töötaja kohustub alluma tööandja juhtimisele, järgima tööajast kinnipidamist ja täitma antud tööülesandeid.

Juhul kui töö sisust tulenevalt ei ole vaja määrata kindlaks konkreetset tööaega ega töö tegijat otseselt kontrollida, võivad pooled sõlmida võlaõigusseaduses sätestatud käsunduslepingu. Selle puhul kohustub üks lepingupooltest osutama teisele isikule teenuseid ja teine lepingupool kohustub maksma selle eest tasu. Näiteks sõlmivad pooled käsunduslepingu, mille kohaselt töö tegija kohustub hoidma korras talvise suusaraja, tagades raja ja valgustuse korrashoiu teatud perioodi jooksul, kasutades selleks oma vahendeid ja määrates ise tööaja. Käsundiandja maksab teenuse eest tasu kokkuleppeliselt kas igakuise või ühekordse summana lepingu lõppedes või muul ajal. Antud lepingule ei laiene tööseadused ja pooled võivad oma õigused ja kohustused lepingus ise reguleerida, arvestades võlaõigusseaduses käsunduslepingu kohta sätestatut.

Võlaõigusseadus annab võimaluse reguleerida töö tegemist ka töövõtulepinguga, mille korral üks isik kohustub valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse, teine isik kohustub maksma tasu. Töövõtuga tellitakse töövõtjalt konkreetne töö. Töövõtja ei pea täitma lepingust tulenevaid kohustusi isiklikult. Näiteks võivad pooled sõlmida töövõtulepingu välibasseini ehitamiseks. Tellija annab konkreetse töö, selle valmimise tähtaja ja ülejäänu on töövõtja enda korraldada. Töö valmimisel võtab tellija töö vastu, kui see vastab lepingus kokkulepitud kvaliteedile. Tasu maksmine reguleeritakse lepingus kas teatud osas ettemaksuga, igakuiste summadena või peale töö valmimist ja vastuvõtmist ühekordse maksena. Ka töövõtulepingule ei laiene tööseadused ja poolte õigused ning kohustused tuleb reguleerida töövõtulepingus, arvestades võlaõigusseaduses sätestatut.

Kõigi eelkirjeldatud lepingute alusel tehtavatelt väljamaksetelt tuleb väljamakse tegijal kinni pidada töötuskindlustusmakse, kohustusliku kogumispensioni makse, tulu- ja sotsiaalmaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing