Ülo Toomsalu • 29. märts 2004 kell 5:47

EPL: Poliitikud jagasid maksuametiga vaidleva firma toetuseks allkirju

Mitu poliitikut ja ühiskonnategelast on väidetavalt teadmatusest andnud allkirja maksuametiga kohut käiva Adonis Baltic Timber Groupi toetuskirjale.

Valitsusele, Riigikogule ja õiguskantslerile esitati möödunud neljapäeval pikka aega maksuametiga kohut käiva puidufirma Adonis Baltic Timber Groupi (ABTG) toetuskiri, millega mõistetakse teravalt hukka maksuameti tegevus ning halduskohtu ülekoormatus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Toetuskirjale andsid allkirjad mitu tuntud poliitikut ja väljapaistvat ühiskonnategelast, kes, nagu hiljem selgus, ei olnud toetuskirja mõttest teadlikud.

Allkirjad anti märtsiküüditamise aastapäeval leinava Linda kuju juures. ?Kes või mis on Adonis Baltic Timber Group?? küsis üks allakirjutanu, Riigikogu liige Toomas Hendrik Ilves. ?Mina küll ei mäleta, et oleksin sellisele asjale alla kirjutanud.?

Oma allkirja andnud Kaitseliidu ülema Benno Leesiku sõnul on tegemist suure segadusega. ?See allkiri sai antud lumetormis vettinud paberile, üks härrasmees kutsus üles toetama firmat, kellele liiga tehakse,? ütles ta ja lisas, et tegelikult ei saanud keegi allakirjutanutest aru, mis kirjaga tegemist on.

Kokku sai kiri 69 allkirja, teiste hulgas riigikogu aseesimehelt Toomas Savilt, Tallinna abilinnapealt Margus Allikmaalt, Kaitseliidu peakaplanilt Tõnis Nõmmikult jt.

ABTG toetuskirjas taunitakse olukorda, et halduskohus rikub seadust, kui ei järgi ette nähtud kaebuste kahekuulist läbivaatamistähtaega.

Hetkel kuum