29. märts 2004 kell 7:32

USA börsidel pandi reedel kasumid lukku

Pärast möödunud neljapäevast kiiret hinnarallit sulgesid investorid reedel USAs kasumeid ja langetasid veidi aktsiate hindu.

Dow Jones tööstuskeskmise, Standard Poor`s 500 ja tehnoloogiasektori liikumisi kajastava Nasdaqi koondindeksi langus jäi 0,1-0,4% vahele, , kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Ka nädala kokkuvõttes indeksid suurt kummaski suunas ei liikunud. Kõige suuremaks nädalaliikujaks oli Nasdaqi koondindeks oma ühe protsendise tõusuga.

Reede hommikul avalikuks tehtud Michigani ülikooli märtsikuu tarbijausaldusindeks näitas kõigile ootamatult tõusu, kuid see ei suutnud päeva lõpuni turgu üleval hoida.

Indeksi selle kuu lõplik skoor tõusis veebruari 94,4 punktilt 95,8 punktini.

Analüütikute teatel suutis üldine soodne majandusolukord peletada eemale mured tööjõuturu olukorra ja kerkivate kütusehindade juurest.

Dow Jones indeksi suurimate langejate hulka kuulusid reedel tehnoloogiasektori gigandid Microsoft ja Intel, mis vajusid päevaga vastavalt 0,6% ja 1,5%.

Suurima tõusu tegi indeksikomponentide hulgas läbi General Electric, kuna investeerimispank Merrill Lynch valis konglomeraadi parimate aktsiatesse nimistusse, kuhu võiks investeerida. General Electric kosus 1,3%, tasemeni 30,10 dollarit.

Hetkel kuum