Lemminkäinenil Soomes kartellisüüdistus

Villy Paimets 01. aprill 2004, 00:00

Soome majanduslehe Kauppalehti andmetel moodustab trahvisumma Lemminkäineni läinud aasta 22 miljardi krooni suurusest käibest 5 protsenti.

Kokku taotleb konkurentsiamet kartellis osalenud firmade ja asfaldiliidu trahvimist 1,5 miljardi krooni suuruses summas. Lõpliku otsuse teeb kohtuinstants.

Peale Lemminkäineni olid uurimise all NCC Roads, Rudus Asfaltti, Skanska Asfaltti, Super Asfaltti, Valtatie, asfaldiliit ja teetranspordi amet.

Konkurentsiameti ettepanek on trahvida Valtatied 200 miljoni krooniga ja Skanskat 170 miljoni krooniga. Teiste trahvid on väiksemad.

?Meie pole üheski kartellis osalenud ja keegi pole pakkunud ka,? ütles Lemminkäinen Eesti ASi juhataja Avo Lillemäe eile Äripäevale.

?Ei usu, et Eestis selline asi võimalik oleks, meil ei saa ju keegi omavahel kokkuleppele,? lisas Lillemäe. ?Riigihangetel osaleb tavaliselt 10?15 firmat, ei saa nad omavahel kokkuleppele.?

?Eestis ei ole selline asi tõenäoline, meil käib nii valus konkurents,? ütles ka tee-ehitusfirma ASi Aspi tegevjuht Ain Tromp. ?Meie firmal on kaks mobiilset asfalditehast, kokku on Eestis eelmise aasta seisuga 28 asfalditehast ja 11 asfalditootjat, need numbrid räägivad ju ise sellest, et mingeid kokkuleppeid ei ole.? Tromp lisas, et mõne aasta eest oli ka Rootsis samalaadne kartellikokkuleppe pigem juhus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing