Ülo Toomsalu • 2. aprill 2004 kell 6:01

EPL: Avariigrupp politseist lahku

Liiklusõnnetuse jäädvustamise erapooletuse, kiiruse ja kvaliteedi tagamiseks tuleks liiklusõiguse büroo juristide sõnul avariigrupp politseist lahutada.

Riigile on odavam, kui grupi tööd finantseerida kahjukäsitlussummadest, mida kohustuslik liikluskindlustus sisaldab, kirjutab Eesti Päevaleht.

Majandusministeeriumi teede ja raudtee osakonna nõunik Hellat Rumvolt arvas, tegemist on väga hea ideega. ?Küsimus on selles, kes maksab? Põhimõtteliselt ei ole meil selle vastu midagi. On tore, kui politsei saab lisajõude.?

?Politseinike asemel saaksid selle tööga suurepäraselt hakkama ka vastava koolituse läbinud inimesed. Harvad ei ole juhtumid, kui politsei ei suuda süüdlast tuvastada, kuna tõendeid on viletsalt kogutud,? ütles liiklusõiguse büroo juhataja Indrek Sirk

Vähempakkumisega on Sirki hinnangul võimalik leida ka politseist odavama teenuse osutajat. Eraldiseisva rühma loomisel vabaneks ligi 100 politseinikku tähtsamate tööde tegemiseks. ?Kas me ikka vajame liiklusõnnetuse sündmuskohale kumminuia, käeraudade ja püstoliga relvastatud politseinikku mõõdulinti hoidma?? küsis Sirk.

Sirki sõnul on rahastamise üks võimalusi kasutada liikluskindlustuse maksu sees olevat kahjukäsitluse osa. ?Miks peaks politseinik maksumaksja raha eest käima avariikohta mõõtmas, kui selle teenuse võivad kinni maksta ka kindlustusfirmad või liikluskindlustuse fondi järglane,? lisas ta.

?Ma usun, et Falck saaks selle tööga väga hästi hakkama. See ei ole ju mingi raketiteadus. Meil on pidevalt meeskonnad väljas ja neid saaks pärast vastavat koolitust edukalt kasutada,? ütles Falck Eesti avalike suhete direktor Indrek Lindsalu.

Hetkel kuum