2. aprill 2004 kell 7:31

USA börsid ootavad edasiliikumiseks märtsi tööturu numbreid

Töötu abiraha nõuete taotlejate hulga langus ja tööstusaktiivsuse kasvamine aitas eile USA börsid kergele tõusule, kirjutab uudisteagentuur AP.

Samas jäi tõusunurk väikseks kuna paljud ootasid täna avaldavat märtsikuu tööjõuturu numbreid. Et rääkida majanduse taastumisest loodavad ökonomistid, et kuuga loodi USAs juurde 200-300tuhat uut töökohta. Selle aasta avaldatud tööturunäitajad pole investoritele veel sellist rõõmu pakkunud.

Dow Jones tööstuskeskmine alustas kvartali esimest päeva 0,2% tõusuga, sulgudes 10373 punktil. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks tõusis protsendi võrra, tasemeni 2015 punkti.

ISM tööstusaktiivsuse indeks tõusis veebruari 61,4 punktilt märtsis 62,5 punktini, näidates et tellimuste ja tootmise maht tööstussektoris on tõusuteel.

?ISM raport ületas ootusi ja see andis jõudu tõusuks,? ütles Wachovia Securities turuanalüütik Larry Wachtel, kes möönis et kõhklust tekitas turul tööturu numbrite ootus.Wachteli sõnul oodatakse, et tööturu number ei tuleks liiga halb ega ka liiga hea. Halb number näitaks majanduse suutmatust taastuda, väga hea number võib aga panna USA Keskpanka baasintressi tõstma.

Ettevõtete poole pealt tõusid eile korralikult American International Group, Pfizer ja Verizon Communications, mis arvati uute liikmetena Dow Jones tööstuskeskmisse.

Indeksist väljavisatud AT T Corp, Eastman Kodak ja International Paper tegid aga läbi mõõduka languse.

Hetkel kuum