Hoiatus Hansa aktsiale

Annika Matson 06. aprill 2004, 00:00

Hollandi ING panga Londonis asuv analüütik David Nangle andis Hansapanga aktsiale müügisoovituse seoses aktsia hinna hiljutise tugeva tõusuga. ING arvates on aktsia juba liiga ülehinnatud. ING peab Ida-Euroopa piirkonna parimaks pangaks nimetatud Hansapanga õiglaseks aktsiahinnaks 23 eurot ehk 360 krooni.

Hansapanga aktsia sulgus eile 415 kroonil, kukkudes 2,5%. Arvestades aasta alguse 340kroonist aktsia hinda, on panga turuväärtus tõusnud veidi enam kui kolme kuuga siiski tervelt 6 miljardi krooni võrra.

Ka Hansapanga väikeaktsionär Janno Vään ütles, et kavatseb oma 50 aktsiat varsti maha müüa. See hind on juba nii kõrgeks läinud, et ma ei usu enam edaspidisesse kasvu, lisas ta.

Ühispanga fundamentaalanalüütiku Sander Danili sõnul on neil aprilli strateegias plaan Hansapanga aktsiat müüa, sest piisav tõus on ära olnud. ?Tõenäoliselt anname selle nädala lõpus või järgmise alguses Hansapanga aktsiale müügisoovituse,? ütles Danil.

Veel märtsis soovitas Ühispank Hansat osta. Läksime üldise vooluga kaasa, põhjendas Danil.

Hansapanga aktsia hind on igasuguse sideme ettevõtte majandustulemustega kaotanud ja liigub puhtalt psühholoogilistel põhjustel edasi,? manitses LHV maakler Henno Viires. Ta lisas, et tema seda aktsiat siiski ei ostaks.

Itaalia panga UBM Prahas asuv pangandussektori analüütik Jiri Stanik ja Austria panga CA IB analüütik Erda Sait ütlesid eile Äripäevale, et soovitavad Hansapanga aktsiat hoida. Aktsia hinnasihiks on neil 24 eurot ehk 375,5 krooni.

Ainsana Äripäeva küsitletud analüütikutest leidis eile Triin Palge Supremast, et Hansapanga aktsia ei ole ülehinnatud ning soovitas aktsiat jätkuvalt osta.

ING eksperdi Nangle hinnangul leiavad regioonis siiski paremat väärtust selliste pankade, nagu Ungari OTP ja Iisraeli Hapoalim aktsiad.

Ida-Euroopast meeldib Nanglele kõige rohkem Ungari pangandushiid OTP, mida ta soovitab hetkel osta. Ekspert tõstis hiljuti Ungari panga hinnasihi seniselt 226 kroonilt 282 kroonile.

Mullu septembri alguses määras turuväärtuselt Hollandi suurim pank ING Hansapanga aktsia õiglaseks hinnaks 357 krooni, mis oli tollal julge ennustus. Aktsia maksis hetkel börsil 313 krooni.

Hansapanga mulluseks puhaskasumiks ennustas ING 2,03 miljardit krooni. Tegelikuks numbriks kujunes 2,05 miljardit. Sel aastal näeb Hollandi suurpank Hansapangal 2,3 ja järgmisel aastal 2,65 miljardi krooni suurust kasumit.

ING pank loodi 1991. aastal Hollandis, kui ühinesid Nationale-Nederlanden ja NMB Postbank Groep. Uue finantsasutuse nimeks sai Internationale Nederlanden Group ehk ING, mis on tänaseks levinud üle terve maailma. ING tegutseb 60 riigis ning ta on kodupangaks ligi 60 miljonile inimesele. ING pakub oma kundedele panganduse, kindlustuse ja varahalduse teenust. Kogu maailmas annab ING tööd 115 000 inimesele.

ING aktsiatega saab kaubelda Hollandi, Belgia, ?veitsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa ja USA turgudel.

ING müügisoovitus Hansapangale võib mõjutada ka Eesti Telekomi jt olulisemate Tallinna börsi aktsiate hinda, leiab Ühispank.

ING müügisoovitus on indikatsiooniks teistele, sest meie aktsiad ei ole enam väga odavad, lausus Sander Danil Ühispangast.

Eesti Telekomi aktsia hind on aasta algusest tõusnud viiendiku võrra peaaegu 125 kroonile ja Merko aktsia on kallinenud tervelt veerandi võrra, 235 kroonile.

?Hansapank on juhtaktsia ja määrab suuresti turu meeleolu ning see võib üle kanduda ka teistele aktsiatele,? ütles Danil. Ta lisas, et samas on aktsia ka kõige rohkem mõjutatud muu maailma liikumistest.

Suprema analüütik Triin Palge seevastu sõnas, et ING panga müügisoovitus Hansapangale ei pruugi otseselt turu teisi liikmeid mõjutada. ?Hansapanga aktsia on viimasel ajal väga kiiresti tõusnud fondiemissiooniteate peale, sest teatud fondid on aktsiat ostmas ning likviidsus on väike,? ütles Palge.

Samas ta lisas, et analüütikute hinnangul on Hansapanga aktsia fundamentaalväärtus 24 eurot ehk 375,5 krooni ja hetke aktsia hind on juba 27 eurot ehk 422,5 krooni, mis näitab, et aktsia on lihtsalt ülehinnatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing