Koolipoiss teeb ilma ärimeeste spordialal

Kristina Traks 06. aprill 2004, 00:00

13aastane Mark Suursalu võistleb neljandat hooaega ning on tasemenäitaja ehk handicap?i poolest praegu Eesti parim golfimängija. Juba 11aastaselt oli Mark Eestis kolmas mängija.

Ka Euroopas mängib Mark Suursalu arvestataval tasemel, saades viimasel Euroopa juunioride golfituuril 158 osaleja hulgas kokkuvõttes 10. koha. Seejuures oli Suursalu turniiril osalejatest üks nooremaid.

Mark Suursalu isa Suido Suursalu sõnul pole Marki mänguanne siiski vaid loomulik talent, selle taga on kõva trenn ja töö. ?Talvel tehakse sisetrenni või treenitakse välismaal, suvel on papade püha kohus poisid iga päev Niitväljale mängima tuua,? räägib Suursalu. ?Lisaks muud spordialad, sest golfimängija peab igatpidi vormis olema.?

Suvel võistleb Mark Suursalu peaaegu igal nädalavahetusel mõnel turniiril, talvel on võistlusi vähem. Jõudumööda lööb poiss kaasa ka võistlustel Eestis, ja harva, kui ta siin ei võida.

Mark Suursalu lähim konkurent Eestis on samuti alles juunioride arvestuses võistlev Paul Põhi. Poisid võistlevad omavahel ja teevad koos trenni.

Oma suureks eesmärgiks nimetab Mark ise aga golfi kõrgliigasse ehk PGAsse pääsemist. ?See on golfi absoluutne tipp ja sinna on üliraske pääseda,? lisab Suido Suursalu.

Kõige selle juures peab Mark ka õppetükkidega ühele poole jõudma. ?Pool aega on poiss koolist ära, õpib sisuliselt individuaalgraafiku alusel,? sõnab Suido Suursalu.

Golfi mängib Eestis aktiivselt ca 300 inimest, neist 40?50 teevad ka enam-vähem järjepidevalt trenni. Golfiväljakuid on Eestis kõigest kaks ? Tallinna lähedal Niitväljal ning Pärnumaal Audrus. Seevastu planeeritavaid väljakuid on üle Eesti mitmeid.

Suursalu sõnul peetakse golfi Eestis ehk veidi liialdatult ainult ülirikaste ärimeeste harrastuseks. Tegelikult käib soolane hind vaid täiskasvanute ja nende kohta, kes ei ole golfiklubi liikmed. Lapsed alla 18 aasta saavad aga Niitväljal golfi mängida sisuliselt tasuta, sest 50kroonise Tallinna golfiklubi aastamaksu eest võib Niitväljal terve hooaja kasvõi hommikust õhtuni mängida.

Väljaminek tuleb teha veel vaid varustuse peale, mille kasutatud komplekt maksab 3000?4000 krooni. Samas peab golfivarustus vastu aastaid ning seda pole vaja igal hooajal moodsama vastu vahetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing