EPL: Erimeelsused viisid geenivaramu juhi kohalt

06. aprill 2004, 08:04

Üheks Egeeni poolt SA Geenivaramu rahastamise jätkamise tingimuseks oli geenivaramu senise juhi Krista Kruuvi väljavahetamine.

Eile teatas Kruuv avalikkusele, et lahkub investoritega tekkinud erimeelsuste tõttu ametist. Lahkumise peapõhjusena nimetas Kruuv geenivaramu ja investorite vahel möödunud nädalavahetusel saavutatud kokkulepet käesoleva aasta rahastamise osas.

Eesti Päevalehele teadaolevalt ei lahkunud Kruuv ametist siiski omal soovil, vaid seda nõudsid läbirääkimistel investorid. Investorite soov oli meeltmööda ka geenivaramu nõukogu liikmetele.

Kruuv esitas lahkumissoovi pühapäeval toimunud geenivaramu nõukogu koosolekul. Geenivaramu teabejuhi Aire Koigi sõnul Kruuv ajakirjanduses oma lahkumise tagamaid ei kommenteeri.

Geenivaramu investoreid koondava ettevõtte EGeen tegevjuht Kalev Kask lükkas ümber väite, nagu oleks tema nõudnud Kruuvi lahkumist. ?Ma arvan, et mina pole õige inimene Kruuvi lahkumist kommenteerima,? lisas Kask.

Ajutiselt geenivaramut juhtima asunud Koit Kikas möönis eile, et Kruuv lahkus ametist pärast pingelist nõukogu koosolekut. ?See oli nõukogu koosoleku otsuse tulemus, mis sundis Kruuvi lahkuma. Sisuliselt polnud ta nõukogu otsustega rahul, misjärel avaldas soovi ametist lahkuda,? lisas Kikas.

Kuni nõukogu järgmise koosolekuni, mille toimumiskuu-päeva pole veel kokku lepitud, juhib varamu tegevust Koit Kikas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing