TSMi juhitud ehitusprojektide maht ulatus 472 miljoni kroonini

06. aprill 2004, 11:18

Ehitusjuhtimise ja omanikujärelevalvega tegelevate firmade hulka kuuluva TSMi projektijuhtimise maht ulatus möödunud aastal 472 miljoni kroonini

Projektijuhtimise maht suurenedes varasema aastaga võrreldes ligi 20 protsenti. TSMi käive oli 2003. aastal 18,9 miljonit krooni ja kasum 3,5 miljonit.

2003. aastal TSMi poolt juhitud projektide kogumaht oli 472 miljonit krooni, sellest ehitusjuhtimist ja omanikujärelevalvet sisaldavate objektide maht oli 165 miljonit, ainult ehitusjuhtimist sisaldavate objektide osakaal 279 miljonit ja ainult järelevalvet sisaldavate objektide maht 28 miljonit krooni.

TSMi juhatuse esimehe Einar Vettuse sõnul ei sisaldu kogu juhitud projektide maht valdkonna arvestuspõhimõtete kohaselt projektijuhtimisfirma käibes, vaid see kajastab otseselt projektijuhtimise ja omanikujärelevalve teenuste mahtu.

Samas võib projektijuhtimisfirma vastutus katta sõltuvalt osutatava teenuse iseloomust kogu teostatud ehitusprojekti mahtu.

TSM prognoosib 2004. aastaks firma juhitavate projektide mahu kasvu 690 miljoni kroonini.

'Keskendume tänavu rohkem infrastruktuuri ja keskkonnaobjektide juhtimisele, kuna liitumine Euroopa Liiduga toob Eestis kaasa täiendava vajaduse investeerida nendesse valdkondadesse,' rääkis Vettus.

TSMi fookuses on jätkuvalt ka ehitusalaste riigihangete korraldamine, samuti võib Vettuse sõnul täheldada eramuehitajate kasvavat huvi ehitusjuhtimise ja omanikujärelevalve teenuse vastu.

TSMi kontserni kuuluvad kinnisvara arendusprojektide, kinnisvarahalduse, ehitus-juhtimise ja omanikujärelevalvega tegelevad firmad - TSM Projektijuhtimise OÜ, TSM Arenduse AS, AS Sverting Invest, Karisenna OÜ ning Ringo Kinnisvara OÜ.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing