EKI ennustab edukat aastat

Gea Velthut-Sokka 08. aprill 2004, 00:00

Majandusanalüütikutelt ja ettevõtete juhtidelt kogutud hinnangutest nähtub, et Eesti majandus toimis selle aasta esimestel kuudel hästi ning kõik positiivsed trendid majanduses jätkusid.

?Kaks erandit siiski on,? ütles EKI vanemteadur Leev Kuum. ?Inflatsiooni langev trend on muutunud tõusvaks, kuid seda prognoositi juba pool aastat ette. Teiseks on peatumas laenude odavnemine.?

EKI küsitletud majandusanalüütikud hindasid märtsis Eesti majanduse üldseisundit 7,0 punktiga üheksast võimalikust, mis on 0,1 punkti võrra kõrgem kui detsembris. Kõige paremaks hinnati investeeringute olukorda, 7,4 punktiga. Eratarbimise seisund on EKI andmetel mõnevõrra madalam kui detsembris, põhjuseks asjaolu, et mõne eksperdi hinnangul tugineb eratarbimine liialt kasvaval laenamisel.

Eelseisvad kuus kuud kujunevad EKI hinnangul edukaks. Prognoositakse ekspordi kiiret arengut ja väliskaubandusbilansi paranemist. Inflatsioon mõnevõrra kiireneb, ulatudes kuni 3,8 protsendini ning võimalik on laenude mõõdukas kallinemine.

EKI direktori Marje Josingu sõnul on ettevõtjad ebakindlusest üle saanud ning nii ehituses, kaubanduses kui ka tööstuses oodatakse mahu hüppelist kasvu. ?Endiselt on aga tööstuse jaoks probleem madal efektiivsus,? ütles ta.

?Uudist ei ole, kõik on väga hästi,? ütles Kuum. ?Ka maailma majandus on kindlal tõusuteel, kõigil mandritel on väga tugevad positiivsed ootused.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing