Ülo Toomsalu • 12. aprill 2004 kell 6:17

EPL: Rahandusminister lubab riigiametnike palkade läbipaistvust

Rahandusminister Taavi Veskimägi ütleb, et peagi valitsusse jõudev uus avaliku teenistuse seadus muudab riigiametnike palgasüsteemi arusaadavamaks.

?Me leppisime koalitsioonilepingus kokku, et andkem palgaküsimustes suurem pädevus juhtidele,? ütles Veskimägi intervjuus Eesti Päevalehele. ?Need kitsaskohad, mis on esile kerkinud ? esiteks riigiteenistujate läbipaistva palgakorralduse puudumine ? seaduseelnõu lahendab, kuna sätestab üheselt, et riigiteenistujate palgad on avalikud. Kõigil riigiasutustel on kohustus korra aastas anda oma palkadest ülevaade.?

Veskimägi sõnul on kõigil riigiasutustel kohustus välja töötada oma palgajuhendid, kus peab olema üheselt sätestatud, mis alustel palka makstakse.

Palgasüsteem saab olema kolmeosaline: põhipalk, täiendavate tööülesannete eest makstav tasu, mis on ühekordne, ning tulemuspreemia ekstrasoorituste eest. Need peavad olema hinnatavad ning mõõdetavad.

Veskimägi ütles, et uus süsteem tagab palga paindlikkuse selliselt, et arvestataks ka vastava valdkonna tööjõuturu olukorda. ?Riik peab suutma eri segmentide tarvis endale kaadrit värvata. Nende inimeste hind tööjõuturul on erinev,? lausus ta.

Veskimägi sõnul tsentraalset palgaastmestikku ei kehtestata.

Hetkel kuum