PM: T?ehhi saatkond on vastu Kadrioru uusehitisele

22. aprill 2004, 08:13

T?ehhi suursaatkond on vastu Kadriorus asuva suursaadiku residentsi kõrvalkrundile kerkivale neljakorruselisele kortermajale.

«Tänavu saime teada, et saatkonnahoone vahetusse naabrusse Lahe ja Weizenbergi tänava nurgale ehitatakse kaasaegne neljakorruseline kortermaja, mis kuidagi ei lange kokku Lahe tänava ja Kadrioru asumi ehitusstiiliga ning mis lisaks hakkab oma kõrgusega täiesti sobimatult lõuna suunast varjama saatkonnahoonet ja residentsi,» märkis T?ehhi suursaadik Vladislav Labudek Tallinna säästva arengu ja planeerimise ametile (SAPA) saadetud kirjas.

Saatkond ostis Lahe 4 aadressil asuva krundi koos mahajäetud hoonega 2000. aastal eesmärgiga rajada sinna statsionaarne saatkonnahoone koos juurdeehituse ? suursaadiku residentsiga, kirjutab Postimees.

Praeguseks on saatkonnahoone ja juurdeehituse majakarp valmis ning fassaadi- ja siseviimistlustööd käimas. Naaberkrundile kerkivast kortermajast on esialgu olemas vaid vundamendiauk, kuid seda rajav KMG Ehitus on ehitusloa juba saanud ning kavatseb 11 korteriga maja püsti panna sügiseks.

Labudek märgib kirjas SAPA-le, et saatkonnal toimusid hoone projekti kooskõlastamisel Eesti ametiasutustega pikad läbirääkimised nii kogu projekti kui ka detailide üle ning saatkond on vastu tulnud ka Eesti ametkondade üksteisele vastukäivatele nõudmistele.

Suursaadiku sõnul sai saatkond kortermaja projektist teada alles pärast kõrvalkrundil alanud lammutustööd ning on ebameeldivalt üllatunud, et linn neid sellest ei teavitanud.

«Võime vaid kahetsusega nentida, et ühelt poolt detailsed nõudmised meie objekti välisilme suhtes ja teiselt poolt suureliselt soosiv suhtumine teise hoonestajasse sõltumata ehitise mõjust naaberobjektidele on omavahel täielikus vastuolus,» tõdes Labudek.

SAPA Kadrioru piirkonna arhitekt Mare Lõhmus ütles, et KMG Ehituse rajatava neljakorruselise elamu projekt vastab krundi detailplaneeringule ning Kadrioru miljööväärtuslikkust kaitsvatele piirangutele.

Lõhmus märkis, et ükski seadus ei nõua projekti naabriga kooskõlastamist, kui planeering ja eskiis on olnud eelnevalt avalikul väljapanekul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing