Hotell Ookean kaebab Tallinna linna riigikohtusse

23. aprill 2004, 16:28

Hotelli Ookean omanik Renoval Group Ltd teatas, et kaebab Tallinna linna riigikohtusse.

Tüliküsimuseks on Paljassaarde plaanitud kodutute varjupaik, mis asub endise hotelli Ookean vahetus läheduses. Hotell seisab hetkel tühjana.

Hotellihoone omanik Renoval Group Ltd pole rahul Tallinna ringkonnakohtu otsusega, millega tühistati varasem halduskohtu otsus Renoval Groupi kasuks.

Tallinna halduskohus leidis, et Tallinna linnavalitsuse ja SAPA tegevus Paljassaare varjupaiga rajamisel oli ebaseaduslik.

Renoval Groupi esindaja Andrus Braunbrücki sõnul lähtub ringkonnakohtu otsus tehnilistest pisiasjadest, mitte seaduste mõttest. Braunbrück ütles, et Raepress avaldas kohtuotsuste sisu moonutatuna.

'Kohtuotsus ei pidanud vaidlustajat huvitatud isikuks ning seetõttu võib jääda mulje, et seadusi on linnavalitsuse poolt täidetud, kuigi rikkumised on ilmselged,' märkis Braunbrück. 'Vaidlustatud haldusaktide sisuks on reservfondist rahaeraldise tegemine ning ilma detailplaneeringuta maa sihtotstarbe muutmine.'

Braunbrücki hinnangul tuleks Raepressil aru saada, et tema funktsiooniks ei ole pseudouudiste või moonutatud uudiste loomine ja edastamine, vaid tegelikkusele vastava info kajastamine.

Tallinna linna finantsteenistus on pidanud rahaeraldust varjupaiga finantseerimiseks reservfondist mittevajalikuks. Teenistuse hinnangul on varjupaiga ehitamine kapitaalkulutus, mitte ettenägematu kulu.

'Lisaks on kulude määramisel mööda mindud linnavalikogust ja aastaeelarvest, mistõttu peab linna finantsteenistus oma 21.08.2002 kirjalikus arvamuses rahaeraldust põhjendamatuks,' selgitas Braunbrück.

Paljassaare tee 35 aadressil alustas Tallinna linn kodutute varjupaiga ehitamisega seonduvaid ettevalmistusi 2002. aastal. Siiamaani kuulub aga maa riigile. Linn pole riigilt maakasutuseks luba küsinud. Lisaks on varjupaigaks kavandatud krundi sihtotstarve 50% tootmis- ja 50% ärimaa, mistõttu tuleks enne sotsiaalmaja ehitamist kehtestada maa kasutusotstarvet muutev detailplaneering. Viimast pole aga tehtud.

Paljassaarel asub mõnesaja meetri raadiuses kaks bensiinijaama, B-kategooria suurõnnetusohuga ettevõte, linna suurim ohtlike jäätmete vastuvõtupunkt ja ladustamispaik.

Lisaks linna rajatavale kodutute varjupaigale on Paljassaares juba üks kodutute varjupaik, mis kuulub Päästearmeele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing