Aktsiisivabastust sooviv ettevõtja peab taotlema tolliametist loa

ÄP 27. aprill 2004, 00:00

Uue seaduse järgi on aktsiisivabad alkoholi ja tubakatooted, mida tarbitakse ärilisel eesmärgil kasutatava õhusõiduki või laeva pardal liikmesriikidevahelise reisi ajal, kaasa müüdav kaup aktsiisist vabastatud ei ole, teatas maksu- ja tolliamet. Samuti on aktsiisivaba lennuettevõtjate poolt ärilistel eesmärkidel kasutatavates tsiviilõhusõidukites ja riiklikes õhusõidukites õhus navigeerimiseks kasutatav kütus ja kütus, mida kasutatakse laevas, mis sõidab ärilisel eesmärgil rahvusvahelistes vetes EÜ territooriumil ning kalastamisel väljaspool Eestit EÜ territooriumil.

Taolise aktsiisivaba kauba impordi või aktsiisilaopidajalt soetamise õiguse annab aktsiisivabastuse luba, mille väljastab maksu- ja tolliameti kohaliku tolliasutuse juhataja.

Aktsiisivabastuse loa taotlemisel tuleb elu- või asukohajärgsele tolliasutusele esitada kirjalik taotlus, kuhu on märgitud aktsiisikauba kasutamise eesmärk ja andmed aktsiisikauba vajaduse kohta eelseisvaks 12 kuuks ning selle koguse põhjendus.

Aktsiisivabastuse luba väljastatakse, kui isiku suhtes ei ole algatatud pankroti- ega likvideerimismenetlust ning vastu ei ole võetud otsust asutuse tegevuse lõpetamiseks ega ümberkorraldamiseks. Taotlejal ei tohi olla maksuvõlga ja ta peab olema registreeritud käibemaksukohustuslasena Eestis.

Aktsiisivabastuse luba väljastatakse või selle andmisest keeldumise otsus toimetatakse taotlejale kätte 30 päeva jooksul dokumentide esitamise päevast arvates.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing