EMT vabastab alla 1 aastaste laste emad kuumaksust

Inno Tähismaa 29. aprill 2004, 15:48

Noorte perede toetuseks toob EMT alates 1. maist 2004 välja Emapaketi, mis annab lapsevanemale kuumaksuvabastuse kuni lapse 1-aastaseks saamiseni.

'Emapakett aitab vähendada lapsevanemate püsikulusid perioodil, mil uue pereliikme lisandumise tõttu on rahalised väljaminekud paratamatult suured,' ütles EMT teenindus- ja müügidirektor Indrek Randveer pressiteate vahendusel. Mõte Emapaketi loomiseks tekkis eelmise aasta lõpul läbi viidud sotsiaalse taustaga annetuskampaania raames ning soovist lapsi ja perekonda EMT poolt väärtustada.

Kuigi soodustuse nimi on Emapakett, saab selle registreerida ka lapse isa nimele, kui lapsepuhkust kasutab isa. 'Valisime paketi nime selle järgi, et valdavalt on lapse esimesel eluaastal tema eest hoolitsemas siiski ema, kuid loomulikult on meil suur heameel näha paketi kasutajatena ka lapsepuhkusel olevaid isasid,' ütles Randveer.

Emapaketi kasutajatel soovitab Randveer võtta kasutusele ka teenus 'Lühivalik perele', mis võimaldab lühinumbreid kasutades helistada lühinumbri gruppi kuuluvate EMT mobiilide ja Elioni lauatelefonide vahel hinnaga 1.75 krooni minut. 'Nii on võimalik sidekulusid veelgi kokku hoida,' märkis Randveer.

Emapaketi sõlmimise eelduseks on, et liitumisleping on lapse ema või isa nimel ja ema või isa on registreeritud kasutajaks telefoninumbrile, millele Emapakett rakendub.

Emapaketti saab registreerida EMT ja Elioni esindustes sünnitunnistuse alusel nii ema kui isa, kes on kantud lapse sünnitunnistusele. Emapaketi saab registreerida ühele numbrile ja ühekordselt, s.o. üks soodustus lapse kohta.

Emapaketti saavad registreerida kõik kuni 1-aastaste laste vanemad. Emapakett hakkab kehtima kalendrikuust, mil see registreeriti. Soodustus lõpeb automaatselt alates lapse 1-aastaseks saamisele järgneval kalendrikuul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing