PM: Osa keskerakondlasi kahtlustab Savisaare hirmu Tõnissoni ees

29. aprill 2004, 08:04

Mitmed Keskerakonna juhtivad liikmed leiavad, et juhatus lükkas Liina Tõnissoni parteist väljaarvamise edasi esimees Edgar Savisaare hirmu tõttu Tõnissoni ees.

Keskerakonna juhatus ise teatas üleeile, et Tõnissoni-küsimus lükkus edasi, kuna nende üleeilsel istungil ei saanud kohal viibida tema väljaheitmise otsustanud Nõmme piirkonna esimees Peep Põdder, kirjutab Postimees.

«Need käigud on ju täiesti läbinähtavad,» rääkis Riigikogu keskfraktsiooni liige Harri Õunapuu. «Kui Savisaar on surve all, meeldib talle niisugune tegutsemine, ta saab siit endale tegutsemishoogu juurde.»

Õunapuu pakkus, et erakonna juhatus alustas üleeile vaid ühe Savisaarega opositsioonis oleva poliitiku, Robert Lepiksoni väljaarvamisega, et lüüa mõra erakonna siseopositsiooni.

Keskerakonna juhatuse liikme Peeter Kreitzbergi hinnangul on Tõnissoni erakonnast väljaarvamine kõva pähkel.

«Tõnisson on olnud mitu korda minister, ta on olnud arvamusliider Keskerakonnas ja üldse väga tuntud inimene, ja võib-olla tema lõplikku väljaviskamist tõepoolest ka kardetakse,» lausus Kreitzberg.

Sama seisukohta jagas konfidentsiaalselt teinegi Keskerakonna juhatuse liige, kelle arvates Savisaar lihtsalt pelgab Tõnissoni ega suuda tema suhtes otsust langetada.

Keskerakonna peasekretäri Kadri Musta sõnul tuleb Tõnissoni erakonnast väljaarvamine arutelule järgmisel juhatuse koosolekul 11. mail. Musta kinnitusel pole erakonna esimehel Edgar Savisaarel mingit võimalust seda teemat vältida. «Eks tondijutte meeldib meil siin igaühel välja mõelda,» lausus ta.

Tõnisson kinnitas eile omalt poolt, et tema erakonnast lahkumisega ei kiirusta. «Ma olen kinnitanud, et mulle selle erakonna programmid ja arusaamad sobivad,» rääkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing