EPL: Tallinn loodab suurristmike ehitamisel Euroopa Liidu abile

06. mai 2004, 08:55

Kommunaalamet esitas tõukefondidele seitse rahastamistaotlust summas 8,7 miljonit krooni, mis peamiselt kulub teede-ehitusele.

Tallinn kavatseb saadavat raha muu hulgas kasutada Tondi eritasandilise ristmiku ja Tehnika-Filtri tänava ühendustee ehitamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kommunaalameti poolt tõukefondide projektide ettevalmistamise fondile ja Phare väikeprojektide programmile koostatud rahastamistaotlused hõlmavad peamiselt teede-ehitusprojektide koostamist, rahastamistaotluse ettevalmistust ja hankedokumentatsiooni ettevalmistamist. Taotlusi hindab rahandusministeeriumi sõltumatu komisjon, mis koostab hindamisraporti ja esitab selle kinnitamiseks Euroopa komisjoni delegatsioonile, kirjutab Eesti Päevaleht.

Abilinnapea Jüri Ratase sõnul selguvad vastused taotlustele detsembris. Taotluste rahuldamisel on lootust, et astutakse samm nii mõnegi Tallinna teede ja tänavatega seotud probleemi lahendamise poole.

?Üldiselt linnasisestele teedele euroraha ei anta, küll aga eraldatakse raha viaduktidele ja eritasandilistele ristmikele. Põhjaväil on erandiks, sest seda võib pidada sadama ühenduseks,? selgitas Ratas objektide valikut.

Ratase sõnul võib linn kaaluda ka Haabersti ristmiku kaasfinantseerimist eurorahadest, kui riigi avaliku ja erasektori koostööd käsitlev regulatsioon jääb venima. ?Miks mitte püüda lahendada nii ka Tartu maantee. Ent praeguste plaanide järgi peaks see siiski valmima era- ja avaliku sektori koostöös,? ütles Ratas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing