Ülo Toomsalu • 11. mai 2004 kell 5:46

EPL: Toidukorv kallines kahe kuuga vaid neli krooni

Konjunktuuriinstituudi värske uuring näitab, et neljaliikmelise perekonna toidukorv kallines 4. märtsist kuni 4. maini vaid veidi üle 4 krooni.

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) püsiva kaaluga nädala toidukorv maksis neljaliikmelisele perele Tallinna kauplustes 4. mail, (s.o 4. päeval pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga ? toim) 640.61 krooni. Märtsi esimese nädalaga võrreldes on toidukorvi maksumus suurenenud 0,7% (+4.32 kr), kirjutab Eesti Päevaleht.

Instituudi direktori Marje Josingu sõnul võib kahe kuu taguseid hindu praegustega võrreldes öelda, et tegu on täiesti tavalise hinnamuutusega. Samas hakkab toidukorvi komponentide hindade kõrvutamisel silma ebatavaliselt suur suhkru hinna tõus ? 4. mail maksis suhkrukilo Tallinna kauplustes 76,2 protsenti rohkem kui kaks kuud varem ? keskmine kilogrammihind tõusis märtsi alguse 6.14 kroonilt mai alguseks 10.82 kroonile. Konjunktuuriinstituudi teatel oli enamikus kauplustes eelmisel nädalal suhkru kilohind veel 8?10 krooni vahemikus, kuid oli ka kauplusi, kus müüdi suhkrut 17.90 krooniga kilogramm.

?Tundub, et Eesti kaupmehed soovivad suhkru hinna osas maailmarekordit püüda,? lausus Josing.

Josingu kinnitusel on suhkru hind kindlalt üle pingutatud. ?Keegi on crazy?ks läinud. Ainult ma ei oska öelda, kes,? ütles Josing.

?Tõenäoliselt kallineb maikuu jooksul mõnevõrra veel osa asju. Näiteks teatud magusad tooted,? lausus Josing.

Eesti Päevalehe küsimise peale öeldi eile mõnest ketikauplusest, et mais on juba krooni-paari võrra kerkinud teatud toodete hinnad. Nimetamist leidsid kompvekid, halvaa, kohupiimad ning koogid.

Hetkel kuum