Nordea vastab Hansapangale laenuintresside uue langetamisega

12. mai 2004, 15:13

Nordea panga jaepanganduse juht Toivo Annuse sõnul teeb Nordea lähipäevil oma laenuhindades kiired korrektuurid.

Annuse sõnul oligi Hansapanga poolset suunamuutust eluasemelaenu hindades oodata. ?Loomulikult jälgib Nordea Pank tähelepanelikult konkurentide otsuseid ja tegevusi ning selgelt järgneb kõikidele muudatustele konkurentide tegevuses kohene reaktsioon Nordea Panga poolt,? ütles Annus. ?Arvan, et Nordea vaatab lähipäevil üle oma eluasemete soetamiseks mõeldud laenutoodete portfelli ja teeb kiiresti hinnas korrektuurid. Oleme seisukohal, et Nordea pakutav eluasemelaenu marginaal Skandinaavias, mis jääb vahemikku 0,7% kuni 1,0% ja teeb lõppintressiks hetkel EURIBOR baasilt 2,9 - 3,3%, tuleb Nordea Panga poolt kasutusele võtta ka Eestis.?

Annuse sõnul on nad kogu aeg rõhutanud, et Nordea Pank on võtnud selge eesmägi olla Eesti pangaturul eluasemelaenude hinnakujundaja.
?Märkimisväärselt madalam kulubaas võrreldes teiste turuosalistega ning ülisoodne laenuportfelli finantseerimine Nordea Grupi poolt võimaldavad meil oma eesmärgi täitmist kahtlusteta jätkata,? ütles Annus. ?Nordea Pank on seisukohal, et turul on klient otsustaja ja kaup või teenus tuleb osta ikka sealt, kust seda on kõige soodsam teha. Teatavasti kaotati igasugused sunnismaisuse ilmingud Eestis umbes kakssada aastat tagasi.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing