Baltika aktsia otsib suunda

Raivo Sormunen 14. mai 2004, 00:00

Eile aprillikuu majandustulemused ja tippjuhtide otsuse 88 000 aktsia juurdesoetamisest teatanud Baltika aktsia suurt üles ei liikunud.

Tõsi, 22,22 krooniga nagu nädala alguses aktsiaid keegi eile enam müüa ei pakkunud. Väärtpaber lõpetas päeva täpselt 23 kroonil ehk 1,4% plussis. Parim ostunoteering jäi päeva lõpul 21,91 ja müüginoteering 23,16 kroonile.

Aasta algusest sarnaselt A-Selveriga (kuulub Tallinna Kaubamajale) oma igakuistest majandustulemustest raporteerinud Baltika teatas eile aprillikuu ligi 22 protsendini küündinud müügikasvust. Ehkki viiendikuni ulatus müügikasv ka veebruaris, võib Baltika praegust käibe kasvu julgelt pidada viimase kahe aasta kõige kiiremaks.

Aasta esimese nelja kuuga on rõivatootja müük kasvanud võrreldavatel pindadel 18%.

Müügikasvu taga tundub olevat vanade kaubamärkide (CHR/Evermeni ja Baltmani) tugev esiletoomine. Kui möödunud aastal püüti veel rõhutada Montoni tooteid, mis moodustasid grupi aastasest jaemüügist 73%, siis käimasoleva aasta nelja kuuga on Montoni müügi osakaal langenud 63,7% ning aprillis koguni vaid 55%ni Baltika jaemüügimahust.

Ka kasumit on Baltika teeninud viimased kolm kuud järjest (viimasel kuul 0,53 krooni aktsia kohta).

Positiivseks tuleb pidada ka eilset uudist, et Baltika tippjuhtkond vahetab 88 000 Baltika võlakirja aktsiate vastu. Uute aktsiate hinnaks on 25 krooni, mis on mõnevõrra kõrgem Baltika praegusest turuhinnast. Kokku panustatakse ettevõttesse niimoodi üle paari miljoni krooni. Möödunud aasta IV kvartali erakorralise kahjumi tulemusena 4. märtsiks 18,15 kroonini langenud Baltika aktsia on viimased paar kuud näidanud kergelt tõusvat trendi, aga mitte nii tugevat, et võiks tunnistada aktsia nõrkuse täielikku lõppu. Kindlamast tõusutrendist võiks minu arvates rääkida siis, kui aktsia läbib 25 krooni taseme.

Neljandat päeva tiksus allapoole Eesti Telekomi aktsia. Eile sulgus aktsia 117,98 kroonil. Aktsia selline liikumine paneb üha enam spekuleerima, et TeliaSonera pakkumine võib ebaõnnestuda ja aktsia mõneks ajaks kõigi tuulte kätte börsile kõikuma jääda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing