Reisija saab Eestisse ülemääraseid alkoholi- ja tubakakoguseid tuua

ÄP 17. mai 2004, 00:00

Maksu- ja tolliamet ei konfiskeeri enam alati reisijatel piiriületusel kaasasolevate isiklikuks otstarbeks mõeldud alkoholi- ja tubakatoodete üle normi olevaid ning tollile deklareerimiseks esitatud koguseid ja võimaldab need riiki toimetada maksude tasumisel.

Euroopa Liidu tollieeskirjade kohaselt on reisijatel lubatud maksuvabalt kolmandatest riikidest ühendusse toimetada kuni üks liiter üle 22% etanoolisisaldusega jooki või kuni kaks liitrit kuni 22% etanoolisisaldusega jooki ning lisaks kuni kaks liitrit veini ja kuni 175 euro väärtuses õlut koos muu kaubaga.

Tubakatoodetest võib kolmandatest riikidest üle piiri toimetada kuni 200 sigaretti või kuni 100 sigarillot või 50 sigarit või 250 grammi suitsetamistubakat või kuni 250 grammi närimistubakat.

Eestis 1. maini kehtinud tollieeskirjade kohaselt oli tollil kohustus piirnorme ületavad sigareti- ja alkoholikogused reisijailt konfiskeerida.

Tuginedes uuele alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seadusele, otsustas toll, et kui reisijal on isiklikuks otstarbeks Euroopa Liidu välisest riigist muretsetud alkoholi ja tubakat ka üle maksuvaba piirnormi, siis ülemääraseid kaupu ei konfiskeerita ning imporditollimaksu, aktsiisi ja käibemaksu tasumisel saab need riiki tuua.

Välistamaks aktsiisikaupade ebaseaduslikku äri, on toll siiski seadnud piirnormid, millest alates tuleb reisijal tõendada kauba isiklikuks otstarbeks riiki toimetamist. Nendeks määradeks on 90 liitrit veini, 110 liitrit õlle ja 10 liitrit muu alkoholi puhul ning 800 sigaretti, 400 sigarillot, 200 sigarit ja kuni üks kilo suitsetamis- ja närimistubaka puhul.

Euroopa Liidu välisest riigist Eestisse saabumisel tuleb reisijail ülemääraste sigareti- ja alkoholikoguste olemasolul suunduda piiril punasesse koridori ning need seal deklareerida.

Rohelisse koridori suundumisel annab reisija märku, et tal puudub deklareeritav kaup, ning sel juhul on ülemääraste koguste olemasolul tegemist tollieeskirjade rikkumisega, millel järgneb ülemäärase kauba konfiskeerimine ning trahv.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing