Briti kinnisvarafirma lubab sadu miljoneid investeerida

Gea Velthut-Sokka 18. mai 2004, 00:00

Pooleldi Briti kinnisvaraärimehe Marcus Cassidy firmale In House Group LTD ja pooleldi eestlasest Kaido Katalsepale kuuluva firma pressikonverentsil lubas Cassidy Tallinnas ja Pärnus arendada projekte, mis pakuksid eestlastele taskukohaseid eluasemeid.

Cassidy vuristas ajakirjanikele kiiruga ette fakte ja numbreid: hetkel on tema ettevõttel Suurbritannias kinnisvara 60 miljoni naela väärtuses (1,4 mld krooni), 14 aasta jooksul on ehitatud 22 000 korterit. ?Kuna aga Inglismaa turg on aeglustumas, otsimegi uusi ja kiireid väljakutseid, kus hinnad tõusevad kiiresti ja seega ka võimalus teenida,? põhjendas Cassidy Eesti firma loomist. Ta on kinnisvara arendamisega enda sõnul tegelenud ka Dubais, Küprosel ja Budapestis, Eesti kõrval püüab siseneda ka Läti turule.

Cassidy sõnul on ta Eestis taustauuringut teinud enam kui aasta jooksul ning tänase seisuga on välja valitud kaksteist potentsiaalset objekti. Samas ei olnud ta valmis konkreetseid objekte ega summasid nimetama.

Katalsepa kinnitusel peaksid esimesed objektid valmima kuue kuni kaheksa kuu jooksul. ?On korterelamu-projektid ja on üks uuselamurajoon Tallinna külje all,? märkis ta.

Ühegi Eesti investeerimisfirmaga In House Capital koostööd ei tee. Kasumilootuste kohta ütles Katalsepp: ?Need on kõrgemad kui see, mida hetkel võimalik saavutada Kesk-Euroopa kinnisvaraturul.?

Eesti suuremad kinnisvaraarendajad jäid In House Capitali plaanidest kuuldes skeptiliseks. ?Lihtsalt jutuajajaid käib igal nädalal, nendest kui asjalikest tegijatest pole ma midagi kuulnud,? ütles Ober Hausi tegevdirektor Hindrek Leppsalu.

KinnisvaraEksperdi Pärnu kontori juhataja Peeter Priski hinnangul on välismaistel arendajatel Eesti kinnisvaraturule väga raske tulla. ?Selleks on vaja madalat hinda, mille saavutamiseks tuleb teha väga suurt mahtu. Seda jälle ei kannata turg välja,? arutles Prisk.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing