Ülo Toomsalu • 19. mai 2004 kell 5:53

PM: Tallinna tahab keelata viina müümise enam kui sajas poes

Viin võib kaduda sadakonnast pealinna poest, sest täna linnavalitsuse istungil olev eelnõu lubab kanget alkoholi müüa vaid vähemalt 100ruutmeetristes poodides.

Mitmete väikeste alkoholipoodide omanikfirma OÜ Vegeliuse juhataja Naum Muhhini sõnul on 100ruutmeetrise üldpinna nõude viinamüügi eeltingimuseks seadmine täiesti arutu piirang, kirjutab Postimees.

«See tähendaks ikka suure osa väikepoodide sulgemist ja väikeettevõtete kadu,» lausus Muhhin. «Ja mida see 100 ruutmeetrit siis tõestab?»

Firmal on Muhhini sõnul mitmeid poode, mis satuksid sellise piirangu tõttu hätta. Ta oletas, et alkoholipood ei ela ära pelgalt lahjat kraami müües.

Kui paljusid poode uus ruumipiirang mõjutaks, ei osanud eile Postimehele täpselt öelda ka eelnõu tänasele linnavalitsuse istungile toov keskerakondlasest abilinnapea Toomas Vitsut. Ta viitas vaid Kesklinna valitsuse põgusale analüüsile, et linnaosa 160 alkoholi müüvast kauplusest on väiksemad kui 100 ruutmeetrit ligi pooled.

«Minimaalse ruutmeetrite arvu suurendamise eesmärgiks on, et toimuks müügikohtade vähenemine,» lausus Vitsut. «Müügikohtade vähenemine aitab alkoholi tarbimist piirata. Praegu on alkoholi kergem kätte saada kui häda pärast ravimit osta.»

Statoili turundusjuht Hede Luik rääkis, et enamik nende bensiinijaamade poodidest on suuremad kui 100 ruutmeetrit ja neid ruuminõue väga ei mõjuta. Samas rõhutas ta, et on selliste piirangute vastu. «Mida kättesaamatumaks muutub ametlik viin, seda enam hakkab vohama salaviin,» leidis Luik.

Hetkel kuum