Võitlus puhkusereisijate pärast ägeneb

Kristina Traks 20. mai 2004, 00:00

Reisikorraldajate sõnul on otsereiside turul sel aastal tihedam konkurents kui näiteks aasta tagasi ning sellest siis ka hulgaliselt soodsaid hinnapakkumisi. Reise pakutakse juba ?kaks ühe hinnaga?, lisaks veel väiksemad kingitused, nagu näiteks kast veini reisile kaasa. Lisaks paljudele uutele sihtkohtadele, millega inimesi meelitatakse, on turule tulnud ka uusi reisikorraldajaid.

Kõige värskem tulija on Leedu kapitalil Novatours, kes pakub Tuneesia ja Türgi puhkusereise. Ettevõtte juht Merike Aspe sõnab, et tihe konkurents sunnib hindu allapoole, kuid ta loodab oma ettevõttele edu asjaolust, et Tuneesia on seni eestlaste jaoks avastamata sihtkoht. ?Türgis on küll juba paljud käinud, kuid sinna tahetakse ikka tagasi,? sõnab Aspe. ?Aprillis läks meil müük ikka väga hästi ning ega mai kohta saa ka öelda, et lennukid tühjad oleks.?

Puhkajaid Hispaaniasse, Kreekasse ja Sri Lankale lennutava Horizon Traveli tegevjuht Cinzia Siig ütleb, et reiside pakkumine ületab praegu selgelt nõudluse. ?Hetkel toimub turu laienemine madalama sissetulekuga kliendi arvel, kellele on esmatähtis reisi soodne hind,? sõnab Siig. Tema arvates valitseb eriti selge ülepakkumine Türgi reiside osas, kuhu puhkajaid Eestist veab mitu lennukit ning pakutakse väga madalaid hindu.

Siig ei julge loota, et eelmise aasta suvele sarnane üliedukas reiside müük kordub ka tänavu ning seda just ülepakkumise tõttu. ?Me loodame muidugi, et meie pakutavaid sihtkohti Eestis keegi teine ei müü ja sellest lähtuvalt arvestame, et lennukid tulevad täis 90protsendiliselt,? lisab ta.

Sügisest Egiptuse reisidega turule tulnud Marhaba Tours kavatses küll esialgu samuti puhkajaid sel suvel Türki lennutada, kuid jättis selle plaani katki. Põhjuseks ettevõtte teatel asjaolu, et Eestist väljuvate otsereiside arv on sel suvel enam kui kaks korda suurem, kui see oli aasta tagasi. ?Koos Marhaba Toursiga oleks suviste t?arterreiside arv võrreldes eelmise aastaga kolmekordistunud,? on öelnud Marhaba Toursi juhataja Epp Rääbis.

Rääbise sõnul ei mäleta ta, et varem oleks otsereiside osas tehtud sellist hinnadumpingut nagu praegu. ?Eks põhjus ole selles, et reise on rohkem ja üks uus tegija ka juures,? lisab ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing