Briti jalgpallifilmide päev Kanuti Gildi SAALis

ÄP 21. mai 2004, 00:00

Päeva eesmärk on eelkõige jalgpallikohase filmikunsti tutvustamine, aga ka jalgpalli kui paljude rahvuste kultuuri pärisosa propageerimine.

Õhtu algab filmiga ?An Impossible Job?. Inglismaa koondise treeneri tööd nimetati juba enne seda filmi võimatuks tööks. ?An Impossible Job? on tunniajaline dokumentaalfilm Graham Taylori juhitud Inglismaa koondisest ja sellest, kuidas neil ei õnnestunud pääseda 1994. aasta maailmameistrivõistluste finaalturniirile.

Dan Gordoni ja Nicholas Bonneri ?The Game of Their Lives...? (?Nende elu mäng...?) on mõnus täispikk dokumentaalfilm 1966. aastal Inglismaa MMil toimunud selle võistluse ajaloo ühest suurimast üllatusest. Rahvusvahelistes suhetes oli külma sõja ajajärk ning paljud riigid ei tunnustanudki sellist riiki nagu Põhja-Korea, rääkimata selle maa jalgpallist. Aga see tundmatu võistkond võitis publiku ja kogu maailma südamed ning tekitas paraja segaduse, lüües kuulsaid itaallasi. Sellest ajast saadik ei olnud neist ega Põhja-Korea jalgpallist midagi kuulda, kuni Inglise filmigrupp sai intervjuude tegemiseks loa külastada Põhja-Koread.

Philip Davise ?I.D. / Undercover? on 1994. aastal valminud esimene Inglise film jalgpallihuligaanide probleemist. Mõned politsei salaagendid saavad ülesande sulanduda Londoni huligaanide sekka, et paljastada nende juhid. Kuid varsti hakkab ühele salaagentidest üha rohkem ja rohkem jalgpallihuligaanide hulgas meeldima. Segu jalgpalli-thriller?ist ja sotsiaalsest draamast.

Filmid on inglise keeles ning tõlketa.

Briti jalgpallifilmide päev saab teoks koostöös Briti Nõukoguga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing