Cisco tutvustas uue põlvkonna ruuterit

25. mai 2004, 09:52

Cisco tutvustas uue põlvkonna ruuterit, mis peaks aitama vältida kõrge kasumlikkusega tooteturu vajumist, kirjutab Reuters.

Ruuterid suunavad internetiliiklust. Cisco uue ruuteri nimeks on Carrier Routing System ehk lühendatult CRS-1, mis olevat kiireim, suurim, kõige usaldusväärsem ja paindlikum ruuter, mis aitab sidefirmadel tulla toime üha kasva internetiliikluse ja andmesidega.

'Me usume, et see on tugevaim toode turul,' ütles Reutersile Cisco ruuterite üksuse juht Mike Volpi. 'Me usume, et see toode annab meile edumaa konkurentide ees.?

Uue ruuteri hind jääb 250 000 ja 2 000 000 dollari vahemiku. Ruuter tuleb müüki juulis.

Cisco turuosa on viimastel kvartalitel arenenumate ruuteritoodete osas langenud. Mõned analüütikud süüdistavad selles kliente, kes ootavad uut mudelit.

Esimeses kvartalis kukkus analüüsifirma Dell?Oro andmetel Cisco turuosa kvartal varasemaga võrreldes 61,7 protsendilt 59,4 protsendile. Samal ajal kasvas väiksema rivaali Juniper Networksi turuosa 31,4 protsendilt 34,1 protsendile.

Arenenumad ruuterid on ruuterituru kiiremini kasvav segment. Segmendi maht küündis mullu 734 mln dollarini ja peaks sel aastal kasvama 31 protsenti, kuna telekommunikatsioonifirmad püüavad käia kaasas kiire ühendusega internetikasutajate poolt tekitatud nõudluse kasvuga.

Ruuterid näevad välja nagu üksteise peale pandud pizzakarbid. Need on kõige igavamad seadmed, mida vaadata, kuid tõenäoliselt kõige kriitilisema tähtsusega, kuna nad suunavad võrkudes infot ja andmesidet.

'Uus toode positsioneerib Cisco säilitama turuosa, kuid vaevalt seda suurendama,' ütles Yankee Groupi analüütik Mark Bieberich.

Volpi kutsus üles ettevaatlikkusele, kuna kunded testivad uut varustust pikka aega enne, kui seda installeeritakse.

'Seda pole tõenäoliselt järgmise kvartali tulemustes näha,' ütles ta. 'Mõju on tõenäoliselt näha kuue, 12 ja 18 kuu tsüklitena. Me peame olema realistlikud selles osas, millal me võime mõju näidata.?

Kui kaua Cisco edumaa kestab jääb küsitavaks, kuna Juniperilt oodatakse järgneval paaril kuul oma uue põlvkonna ruuteri turuletoomist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing