PM: Järsk hinnatõus muudab kodu ostmise keeruliseks

25. mai 2004, 08:04

Keskmise sissetulekuga perel võib kodu soetamine jääda vaid unistuseks, sest ka väiksemate vanemate korterite hinnad on kerkinud üle poole miljoni krooni.

Kiire hinnatõus kahandab keskmise sissetulekuga perede võimalusi endale Tallinnas isegi kahetoalist korterit soetada, sest ka paneelmajades küünivad korterite hinnad üle poole miljoni või vajavad korterid põhjalikku remonti, kirjutab Postimees.

Ka vanemate korterite ruutmeetrihinnad on kiiresti tõusnud üle 10 000 krooni. Renoveeritud korterid maksavad aga üle 12 000 krooni ruutmeetrist. Kaubanduses töötava Merje Kruuse sõnul otsib ta pere võimalustele vastavat kodu juba peaaegu kaheksa kuud.

Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevdirektori Jaanus Laaguse sõnul on sellel aastal hinnatõus olnud tõesti kiirem, kui kinnisvaraeksperdid prognoosisid. «Ootasime tänavu 7protsendilist hinnatõusu, ent juba praeguseks on hinnad aasta algusega võrreldes üle kümnendiku kerkinud,» ütles Laagus.

Tallinnas Tondil küsitakse näiteks 55ruutmeetrise vanemas majas asuva ahjuküttega remonti vajava korteri eest juba 670 000 krooni. RIME maakleri Merilin Rooba sõnul pole see aga kaugeltki krõbedaima hinnaga samalaadne korter.

Laaguse sõnul soovivad paljud müüjad oma korterite eest alguses ülihead hinda. «Müüjate ootused on kõrged, kuid kinnisvara internetilehekülgedel näidatud hindadega ei pruugi tehingut toimuda,» ütles Laagus. «Samas on laenuraha väga odav, selle kallinemine lükkub järjest edasi ning seetõttu ei ole näha peatset lõppu ka eluasemete hinnatõusule.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing