Grönholm käis Eestis Soome õlut müümas

Villy Paimets 26. mai 2004, 00:00

Kutse pressikonverentsile on saatnud meelelahutusfirma BDG, kes sõlmib teate järgi koostöölepingu Soome Neste ralli korraldajatega. SAS Radissonis selgub, et BDG näitab Grönholmi konverentsisaalis, milles on vaid 50 istekohta. Saal täitub pilgeni, kohal on neli televisioonikaamerat, vähemalt kaheksa pressifotograafi ning lugematu hulk meesajakirjanikke.

Alustuseks näidatakse videoklippi mullusest Soome rallist, mille võitis meie Markko Märtin. Grönholm jälgib klippi veidi tülpinult.

Seejärel räägib AKK Sportsi tegevjuht Jarmo Mahonen inglise keeles, et Neste rallit korraldab kokku umbes 6000 inimest, abiks on ka mõnikümmend helikopterit ja mootorpaati ning isegi kaks rongi.

BDG juhatuse esimees Peeter Rebane teatab sulaselges eesti keeles, et ralli pileteid saab nüüd nende käest osta, alguses internetist, hiljem ka päris pileteid ning et müügile tulevad ka VIP-piletid. Rebane lisab, et Silja Line viib eestlased üsna odavalt Soome ja toob tagasi.

Pressikonverentsi kõrghetk saabub aga hetkel, mil Hartwalli esindaja Juha Lepistö teatab, et nad tahavad Karjala õllest teha ralli õlle ja neil on hea meel, et Karjala õlle esimene vallutatav turg väljaspool Soomet on Eesti. Ja et meiegi peaksime selle üle rõõmustama. Lepistö sõnul hakatakse nimetatud õlut müüma Selverites, Citymarketites ja Prismades ning et kes ostab õllekohvri, saab ka loosimisel osaleda. Auhindadeks on välja pandud kokkupandavaid toole ja ralli VIP-pileteid.

Ja kuidas on selle kõigega seotud Marcus Grönholm? Karjala õlu (Hartwall) on Grönholmi ning Neste ralli suursponsor, nüüd tahab õllemüüja Eesti turule tulla ning kasutab eesmärgi saavutamiseks rallimehe nime. Tavaline asi.

Siis räägib 2000. ja 2002. aasta ralli MMi võitja Marcus Grönholm, et on esimest korda Eestis ja et ta on natuke väsinud. Ajakirjanikud küsivad tavapäraseid küsimusi rallist, peaasjalikult küll Grönholmi arvamust Markko Märtinist. Grönholm jääb piinlikult viisakaks. Kaardilugeja Rautiainen saab ka ühele küsimusele vastata.

Lõpetuseks jagatakse ajakirjanikele meeneid, jätan võtmata ühe lauakella ja kohvritäie Karjala õlut. Kellad kaovad kiiresti ajakirjanike taskutesse.

Peeter Rebane lubab kõigile huvilistele veel Grönholmiga intervjuud. Rallimehe töö meediaga lõpeb paari tunni pärast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing