Estiko suuromanik Seli pühib börsitolmu lõplikult jalgadelt

Annika Matson 27. mai 2004, 00:00

Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon rahuldas teisipäeval Estiko taotluse ja lõpetab firma aktsiate noteerimine börsil alates 1. juulist.

?Väikeaktsionärid Eestis on täiesti kaitseta,? ohkas uudist kuuldes Estiko väikeaktsionär Arno Kirt. ?See on nonsenss ja paroodia,? lisas ta.

Kirt tõdes, et meil ikka veel puudub väikeaktsionäre kaitsev organisatsioon. ?Sügisel tahan uuesti ette võtta väikeaktsionäride kaitseorganisatsiooni loomise,? ütles ta.

Aasta alguses ütles Kirt, et mõtleks aktsiate müügi peale, kui pakutaks rohkem kui 20 krooni.

Teine väikeaktsionär Veli Piikmann möönis, et sellest kemplemisest võis arvata, et firma börsilt ära tahab. Tema aktsiad seisavad hetkel ikka veel kontol. ?Seli pakutud hind aktsia eest oli allapoole lootusi, vaid 75% hinnast, mida lootsin saada,? möönis Piikmann.

?Kui kunagised ideed ja arengukavad, miks börsile tuldi, on muutunud ja tekkinud on strateegiline tuumikomanik, siis on lahkumine täiesti normaalne nähtus,? kommenteeris Estiko lahkumist Tallinna börsi tegevdirektor Jaanus Erlemann.

Ta lisas, et Estiko on kahe aasta jooksul teinud kaks turuhinnast kõrgemat vabatahtlikku ülevõtmispakkumist, samuti on nad ka pakkumiste vahepeal hoidnud ostunoteeringuid üleval.

Estiko on kogu perioodi vältel selgelt ja konkreetselt väljendanud oma plaane ja kavatsusi, nii et väikeaktsionäridel on olnud informatsioon ettevõtte tuleviku kohta börsil.

?Tallinna börsi nägu ei määra mitte Tallinna Farmaatsiatehas ja Estiko, vaid tõelised avalikud ettevõtted, nagu Hansapank, Eesti Telekom, Norma ja mitmed teised,? rääkis Erlemann.

Esmaspäevase seisuga kuulub Neinar Seli firmale AS Rondam 95,58% Estiko hääleõiguslikest E-aktsiatest ning 95,57% kõikidest Estiko emiteeritud aktsiatest.

ASi Rondam omanik Neinar Seli ütles eile väikeaktsionäridele, et Rondam on endiselt valmis Estiko aktsiad kõigilt tagasi ostma pakutud hinnaga 13,4 krooni.

Samuti ei ole Seli loobunud kavast võtta aktsiad üle rahalise hüvitise eest. Nüüd on see otsus tema sõnul Estiko aktsionäride üldkoosoleku pädevuses. Selle hetkeni on aga iga aktsionäri vaba valik, kas ta müüb aktsiad Rondamile või jätkab veel aktsionärina.

Praegu on Estikol veel 134 väikeaktsionäri, kellele kuulub 4,4% Estiko aktsiatest.

Estiko tuleviku kohta märkis Seli, et läbirääkimisi Estiko või selle osade müügiks ei ole ta pidanud ega pea ka hetkel. Samas möönis ta, et on avatud võimalusele, et tootmis- või kinnisvaraarenduspoole edendamiseks on vajalik kaasata partnerfirmasid, kes võivad soovi korral ka Estiko või selle tütarfirmade aktsionäriks saada.

Estiko esitas 12. veebruaril Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjonile taotluse lõpetada Estiko E-aktsiate noteerimine Tallinna börsil.

Aasta alguses määras börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon Estikole trahvi 50 000 krooni keelatud ajal tehingute tegemise eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing