26. mai 2004 kell 7:48

Kasiinode arvates käituvad nad kaubamärki eksponeerides seaduslikult

Eesti Hasartmängukorraldajate Liit (EHKL) on seisukohal, et kasiinoettevõtted on oma kaubamärke eksponeerides käitunud korrektselt.

Samuti on liidu arvates igati loogiline nende soov tarbijakaitse otsust vaidlustada, teatas EHKL.

AS Videomat Casino Grupp, esimene kasiinofirma, kes saadud trahvi kohtus vaidlustas, saavutas kohtus tarbijakaitseameti otsuse tühistamise, teatas EHKLi tegevdirektor Tõnis Rüütel.

'Kasiinooperaatorid suhtuvad väga tõsiselt hasartmängude reklaami keeldu ning püüavad igati järgida vastavat seadust, samas ei ole mingit põhjust võtta ettevõttelt võimalus eksponeerida oma kaubamärki ning selle otsuseni jõudis ka kohus,' kommenteeris Rüütel.

EHKLi juht taunib tarbijakaitseameti rünnakut, mis on olnud suuresti rajatud soovile kasiinooperaatorite mainet meedia abil kahjustada. Kaubamärgi eksponeerimise vastu võitlemisele ei näe Rüütel ka mingit põhjendust. 'Kui probleem on hasartmängusõltuvuses, siis sellega saab ka oluliselt sisukamalt tegelda ? Hasartmängukorraldajate Liit on näiteks välja töötanud mitmetahulise programmi hasartmängusõltuvuse raviks ja ennetamiseks, mis lähikuudel on käivitumas ning riigi abi selles osas on väga teretulnud,' ütles Rüütel.

Veel nentis Rüütel, et taolised karistusaktsioonid ei aita kedagi, kuna nii võivad paljude olematute rikkumiste seas hoopis tähelepanuta jääda just need juhud, kus tarbijakaitseameti sekkumine kohane oleks.

Hetkel kuum