Alta Capital saab Lauma strateegiliseks investoriks

27. mai 2004, 16:23

Läti tekstiilitootmisettevõte Lauma aktsiate kontrollpaki müümisega Eesti investeerimisfirmale Alta Capital sai Lauma uue strateegilise investori.

Alta Capitali eesmärk on ettevõtte arengu hoogustamine, kirjutas ettevõte pressiteates.

'Meie eesmärgiks on arendada ettevõtet, tugevdada Lauma brändi ja positsiooni turul, kasutades ära Lauma senist koostööd nii lääne- kui ka ja idaturgudega,' ütles uute omanike esindaja, Alta Capitali partner Indrek Rahumaa.

Alta Capital omandas 76,4% Lauma aktsiatest. Aktsiaid müüsid ettevõtte kauaaegne president Zigrida Rusina, asepresident Viktors Ai?purs ja mitmed väikeaktsionärid.

Ettevõtte hindamiseks ja potentsiaalsete omanike väljavalimiseks kaasas Lauma aasta eest investeerimiskonsultatsioonifirma OÜ Prudentia, kes viis läbi potentsiaalsete omanike valiku ja juhtis läbirääkimisi kontrollpaki müümise üle.

Zigrida Rusina rääkis, et on Laumas töötanud 35 aastat. 'Neist 20 aastat kui ettevõtte president - on saabunud aeg asuda teiste asjade juurde,' rääkis Rusina. 'Lauma on heas finantsseisundis, kõik kriisid on üle elatud ja praegusel hetkel areneb ettevõte stabiilselt. Iga aastaga kasvavad käive ja kasum, kuid edasiseks kasvuks on vaja uusi, värskeid ideesid. Olen kindel, et uued omanikud jätkavad ettevõtte arendamist, kasutades ära oma professionaalsust, kogemusi ja uusi ideid.'

'Koos müüjaga valisime välja parima ostja, kes on rahuldava hinna eest valmis ettevõtte äritegevust edasi arendama, säilitades Lauma traditsioonid', lausus Prudentia partner, investeerimispankur Girts Rungainis.

'Lauma aktsiate kontrollpaki omanike vahetus on üks suuremaid tehinguid Lätis viimase kümne aasta jooksul, mis tõendab rahvusvaheliste investorite huvi oma äri arendamise vastu läbi Läti ettevõtete ja on näide Euroopa-sisesest kapitali vabast liikumisest. Tähtis on see, et nii Lääne- kui Ida-Euroopas tuntud Lauma bränd säilib ja seda arendatakse edasi,' lisas Rungainis.

Uued omanikud omandasid 34,68% Z. Rusina, 34,31% V. Ai?pursi ja veel 7,45% paljudele väikeaktsionäridele kuulunud AS Lauma aktsiatest. Osa tehingust aitas finantseerida Hansapank.

Lauma on üks suuremaid ettevõtteid Lätis ja kuulub Euroopa suuremate tekstiilitootmisettevõtete hulka. 80% valmistatud toodangust - naistepesu, materjal naistepesu õmblemiseks, kodutekstiil - eksporditakse enam kui 20 Euroopa riiki. AS Lauma auditeeritud kasum oli mullu 2,5 miljonit latti (59 miljonit krooni), käive 19,8 miljonit latti (471 miljonit krooni).

Alta Capital on asutatud 2001.aastal erakapitalil põhinev investeerimisfirma, mis tegutseb Baltimaade ettevõtete buy-out turul. Ettevõte on korraldanud, juhtinud ja teostanud eraaktsiate müügitehinguid kogusummas enam kui 150 miljonit eurot. Investeerimisfirma Alta Capital teeb koostööd Londonis ja Stockholmis baseeruvate erakapitali investoritega, kelle hallatavate vahendite kogusumma ületab 300 miljonit eurot.

Finantskonsultatsioonide ja investeerimispanga teenuste büroo Prudentia on asutatud 1999. aasta mais kui ühinesid kolm partnerit - Girts Rungainis, Janis Lielcepure ja Juris Eizentals, kellel on pika-ajaline kogemus Läti suuremate pankade juhtimises. Viimastel aastatel on Prudentia sooritanud tehinguid ja osutanud konsultatsiooniteenuseid meedia, telekommunikatsiooni, metsatööstuse, toiduainete, ehituse, farmaatsia, kaubanduse, kindlustuse ja tootmise valdkondades tegutsevatele ettevõtetele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing