Lembit Kitter: ma ei mäleta, kuhu aktsiad said

Inno Tähismaa 28. mai 2004, 12:54

Ühispanga juhatuse aseesimees Lembit Kitter ütles, et ei mäleta, kuhu said Põhja-Eesti Pangaga liitumise käigus emiteeritud 5 miljonit aktsiat.

Kitter ütles, et ei mäleta, et aktsiaoptsioonide müüki oma töötajatele oleks üldse toimunud. ?Ei tea, et oleks toimunud,? ütles ta töötajate optsioonide kohta vaatamata sellele, et Ühispanga nõukogu tegi 1997. aasta kevadel vastava otsuse ja 1998. aasta emissiooniprospekt kirjutas juba väljastatud ligi miljonist optsiooni-aktsiast.

Kitter ütles, et ei suuda meenutada, kellele 5 miljonit aktsiat müüdi. ?See on nagu bisnis, et pooled lepivad omavahel kokku,? rääkis ta, ?kõiki aktsiaid ostetakse-müüakse.?

Küsimusele, kuidas siis saab teada, kuhu aktsiaid jäid, vastas Kitter: ?Meie kui tegevjuhtkond ei suuda seda tuvastada Me jätame selle töö teie teha. Mul pole mingit motivatsiooni seda uurida.?

Kitter ütles, et aktsiate müügist pole keegi rikastunud. ?Oleme kaksteist aastat panga juhatuses olnud ja me pole aferistid, küünikud ja kerge teenistuse otsijad.?

5 miljonit töötajate optsioonideks mõeldud aktsiat müüdi 1998. aasta sügisel Rootsi suurpangale SEB. Enne seda hoiti aktsiaid Ühispanga juhtide kontrolli all olevates firmades. Nende aktsiate müügitehingute vastu tunneb huvi ka maksuamet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing