Automüüjad loodavad head teenistust välismaalaste arvel

Villy Paimets 31. mai 2004, 00:00

Eestis on paljud uued autod oluliselt odavamad kui mujal Euroopas ning see peaks siia ostuhuvilisi meelitama. Küll aga ei tohi kohalikud automüüjad enne tuleva aasta oktoobrit väljaspool Eestit oma kaupa aktiivselt reklaamida.

?Passiivselt võib,? ütles Esma Auto müügidirektor Hindrek Männik. ?Meie poole on juba päris palju ostuhuvilisi pöördunud.?

Männiku sõnul võivad turule tulla nn agendid, kes ostuhuvilistelt soovid kokku koguvad, seejärel korraga suurema koguse autosid ostavad ning dokumendid korda ajavad.

?Käibe osas on raske prognoosida, kuid igakuisele müügile võib see 10?15 autot lisaks anda,? lisas Männik. ?Aktiivsemad hinnapärijad on Saksamaalt, Taanist, Rootsist.?

?Ka meie prognoosime rekordaastat,? ütles BMWsid müüv United Motorsi turundusjuht Toomas Pärna. Kui eelmisel aastal müüs ettevõte 250 uut autot, siis selle aasta plaan on 380, aga seda rohkem tänu enda tõhusamale tööle ja just uute mudelite sajule.

?Meie pole arvestanud välisriikide ostjatega ? kui neid muidugi tuleks, siis kindlasti neile autod leiame ja müüme. Käibe kasvu loodame 5?8%,? ütles Japauto müügidirektor Erkki Ots.

Välismaiste autoostjatega ei arvesta ka Info Auto juht Viktor Siilats: ?Oleme orienteeritud kohalikule turule.?

Sama kinnitas ka Kia Auto müügidirektor Sven Litvinov, öeldes, et hinnad on erinevad olnud juba aastaid, nii et tema selle arvel mingit märgatavat tõusu küll ei näe.

?Pole kuulnud, et meile palju ostuhuvilisi oleks tekkinud, Mercedese ostja ju eriti hinnatundlik ei ole,? ütles Silberauto PR-juht Raivo Murde. ?Küll käib meil palju Soome ja Rootsi Mercedese omanikke hoolduses, mõni nädal lausa 10?15 tükki.?

Sama kinnitas ka United Motors. ?Üha rohkem välismaa numbritega autosid on näha meie teeninduses. Põhilised käijad on naaberriikidest ? Soome, Rootsi, Läti pluss turistid Kesk-Euroopast,? rääkis Pärna. Firma käive kasvas 4 kuuga 53%.

?Hoolduse osas loodame küll välismaiste klientide kasvu, eriti kere- ja värvitöid, kus meil on suured investeeringud tehtud ja kapasiteeti selgelt üle. Räägime praegu läbi mitmete välismaiste kindlustusfirmadega,? lisas Info Auto omanik Viktor Siilats.

Eestis on autofirmade ametlikes esindustes sõltuvalt margist töö tunnihind kuni kolm korda odavam kui mujal Euroopas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:29
    Otsi:

    Ava täpsem otsing