ERA Panga pankrotihaldurid esitasid sel nädalal kohtule lõpparuande

Väinu Rozental 04. juuni 2004, 00:00

Urmas Tross prognoosis, et kohus teeb otsuse, kas kinnitada lõpparuanne või mitte, juuni lõpus või juuli algul.

Trossi sõnul sattus ERA Pank makseraskustesse neljal põhjusel: aktsiakapitali tehtud mitterahalised sissemaksed olid üle hinnatud, anti põhjendamatult madala intressiga laene pangaga seotud iskutele ja nende äriühingutele, raamatupidamine ei kajastanud finantsolukorda pangas objektiivselt ning luhtus katse üle võtta endast suurem EVEA Pank.

Panga võlausaldajatele on välja makstud 38 protsenti kaitstud nõuetest ehk kokku 115,8 miljonit krooni. Eesõigusnõuded on rahuldatud sajaprotsendiliselt ehk välja on makstud 14,2 miljonit krooni.

?Loodame, et saame tulevikus veel võlausaldajatele raha jagada,? rääkis Tross. ?Jagatav summa sõltub sellest, kui suures ulatuses tunnustab kohus ERA Panga tsiviilhagi panga juhtide üle käivas kriminaalasjas, ja sellest, kui palju laekub raha Barclay Kinnisvara ning Andres Bergmanni kui eraisiku pankrotiprotsessides.?

Tross ei soostunud kommenteerima koos lõpparuandega kohtusse esitatud taotlust töötasu osas. ?Lõplikult otsustab meie töötasu suuruse ikkagi ju kohus,? põhjendas Tross taotletava summa täpsustamisest keeldumist.

Arvestades tasu kehtestatud alammäära ning ERA Panga 221 miljoni krooni suurust pankrotivara, saavad ERA Panga pankrotihaldurid Urmas Tross ja Jaak Annus lõpliku tasuna vähemalt 4,97 miljonit krooni.

EVEA Panga pankrotihalduri Villu Tragoni kinnitusel on ka EVEA Panga pankrotiprotsess joont alla saamas. ?Lõpparuanne on viimistlusstaadiumis,? ütles Tragon.

Maapanga pankrotihalduri Helmut Pikmetsa sõnul on aktiivne menetlus lõppenud, kuid kuna kahe nõude üle käib veel kohtuvaidlus, siis enne selle lahenemist lõpparuannet esitada ei saa.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing