Lind täpsustas, et see ei olnud ei ostu- ega müügitehing, vaid lihtsalt vabakanne, kus konto omanik jäi samaks. ?Klient tõstis väärtpaberid ühelt kontolt teisele ja pani vana konto kinni,? märkis Lind. Kuna esindajakontode valdajad on erinevad, kajastus see Linnu sõnul börsiteates nii, nagu oleks tehtud ostu- ja müügitehingud.
?ING pakkus odavamat teenust ja see oli põhjus, miks klient kontot vahetas,? ütles Lind. ING Luxembourg ja Soome Nordea Pank ei olnud nõus klientidesse puutuvat teemat kommenteerima.
?ING on Kesk- ja Ida-Euroopas päris kõva tegija,? tunnistas ka Ühispanga aktsiamaakler Peeter Koppel.
ING Luxembourgil ei olnud varem ühtegi klienti, kellel oleks olnud Tallinna börsi aktsiaid. Nüüd on ING kontol ligi 13,2 miljonit Norma, 8,5 miljonit Merko Ehituse, 8 miljonit Saku Õlletehase, 6,8 miljonit Tallinna Kaubamaja, 4,5 miljonit Viisnurga ja 1,9 miljonit Klementi aktsiat.
ING pank loodi 1991. aastal Hollandis, kui ühinesid Nationale-Nederlanden ja NMB Postbank Groep. Uue finantsasutuse nimeks sai Internationale Nederlanden Group ehk ING, mis on tänaseks levinud üle terve maailma.
ING tegutseb 60 riigis ning ta on kodupangaks ligi 60 miljonile inimesele. ING pakub oma kundedele panganduse, kindlustuse ja varahalduse teenust. Kogu maailmas annab ING tööd 115 000 inimesele.
ING aktsiatega saab kaubelda Hollandi, Belgia, ?veitsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Inglismaa ja USA turgudel.
Hollandi investeerimispank ING katab analüüsidega Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsiaid. Viimati andis ING analüütik Benita Mikolajewicz 10. juunil sel aastal Eesti Telekomile müümise asemel soovituse ?hoia?. Hinnasiht oli 104,8 krooni (6,7 eurot). Eile sulgus Eesti Telekomi aktsia 105,77 kroonil. Lisaks ennustab ING ekspert, et Eesti Telekom maksab 2007. aastal koguni 24,5 krooni dividende aktsia kohta.