Daniel Bain sai omale 90 protsenti Galvexist

Inno Tähismaa 17. juuni 2004, 00:00

Tehing toimus 24. mail ja selle käigus müüs oma 45% osaluse teine suurosanik Barry Bernstein. Tema osalus oli olnud müügis terve aasta.

Osaluse ostnud Daniel Bain ütles, et talle kuulub 90% firma aktsiatest ja 100% hääleõigusest. ?Kasutasin eelisostuõigust,? kirjeldas Bain, kuidas ta suurosaluse endale sai, ?Bernstein tuli pakkuma ja ma nõustusin.? Ülejäänud 10% ettevõttest kuulub endiselt kindlustusfirmale Centre Re, mis on Zürich Financial Services Groupi tütarfirma.

Bain ei avalikustanud tehingu hinda. Ta lisas, et kavatseb ettevõttesse senisest palju rohkem investeerida ja tootmist laiendada. ?Olen seniste tulemuste üle õnnelik,? rääkis Bain, kelle sõnul töötab ettevõte vaatamata käivitamisraskustele praegu sujuvalt.

Bain polnud ainus, kellele Bernstein oma osalust pakkus. Ent teised loobusid ja selle põhjuseks võisid olla potentsiaalsetele ostjatele saadetud anonüümkirjad, mis sisaldasid Galvexit mustavat infot, kirjutas eilne Delovõje Vedomosti.

Bain ütles anonüümset laimukirja kommenteerides, et arvab teadvat, kes selle autor võib olla, aga ei ütle. ?Kui see saab probleemiks, annan asja politseisse,? märkis ta.

Anonüümkirjades oli viidatud Galvexi probleemidele, mis oli peamiselt kokku võetud juba ilmunud ajaleheartiklitest.

Galvex on 3,8 miljardi krooniga seni suurim välisinvesteering Eestis. Kaks aastat tagasi andis ettevõtte omanik politseisse endise juhtkonna, kelle hoole alt oli kadunud mitmekümne miljoni krooni eest metalli. Uurimine tulemusi ei andnud. Möödunud aasta sügisest töötab ettevõte uue, peamiselt välismaalastest koosneva juhtkonna alluvuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing