Savisaar ja Äripäev taotlevad tõendeid Inglismaalt

Inno Tähismaa 21. juuni 2004, 12:15

Tallinna linnapea, Keskerakonna juht Edgar Savisaar ja Äripäeva Kirjastus taotlevad kohtuvaidluses tõendeid Inglismaalt.

?Pooled tahavad osaleda tõendite kogumisel Inglismaal ja soovivad sealt saada kohtukutseid,? vahendas täna toimunud eelistungi käiku Tallinna linnakohtu pressiesindaja Aet Truu. ?Vastavalt Euroopa Liidu määrusele meie kohus täidab ära taotluse vormi, mis tõlgitakse ja saadetakse Inglismaale. Ja siis on taotluse saanud kohtul 90 päeva aega täitmiseks.?

Pooltel on huvi kuulata üle Grayling Ltd esindaja Amanda Riddle. See toimub Iglismaa kohtus. Tõendite kogumise juures soovib viibida hageja Edgar Savisaar isiklikult koos oma esindajate Andres Aaviku ja Üllar Talvistega.

Järgmiseks eelistungi ajaks määras kohtunik Krista Kirspuu 22. oktoobri.

Edgar Savisaar esitas kohtusse hagi Äripäeva vastu 27. veebruaril 2003, mil ilmus Äripäeva artikkel, mis kirjeldas Savisaare kindlustusarvete maksmist ärimees Leonid Apananskiga seotud firma poolt. Apananski maksis kinni kindlustusarveid ligi 50 000 krooni eest, lisaks maksis Apananski kinni Inglise firma Grayling Ltd arveid Keskerakonnale suhtekorraldusteenuse osutamise eest. Savisaar nõuab Äripäevalt au ja väärikuse riivamise eest miljon krooni.

Pooled kohtuvälisele kokkuleppele ei jõudnud. Tänavu jaanuari lõpus andis Tallinna linnakohus kokkuleppe sõlmimiseks kuu aega. Pooled küll kohtusid, kuid milleski kokku ei lepitud ja protsess jätkub.

Savisaar on lugenud au ja väärikust riivavaks 2003. aasta kindlustuspoliisi eest tasumist. Äripäeva seisukohalt ei saanud ajaleht Savisaare mainet kahjustada, kui kirjutas, et Savisaar ei maksnud 2003. aastal ise oma kindlustusarvet. Kohus otsustas, et ei arvesta uuringukeskuse Faktum maineküsitluste ülevaadet Äripäeva vastu kui tõendit. Kohus põhjendas, et maineküsitluste ülevaatega pole piisavalt tõendatud, et Savisaarele tekitas kahju just Äripäevas ilmunud lugu.

Edgar Savisaar pole tänaseni Keskerakonna liikmetele ega avalikkusele põhjendanud, kes ja mis asjaoludel maksis kinni tema majade kindlustusarved aastatel 1999-2001. Samuti pole Savisaar avalikustanud, kes ostis 3 miljoni eest tema perele kuulunud maja Tallinnas Olevi 24. Savisaarele lähedalt seisvate allikate vihjed selle kohta, et maja ostis Alexander Kofkin, on Kofkini esindaja Viktor Kaasik ümber lükanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing