EMT tõi turule kiiret andmesidet võimaldava EDGE teenuse

Alar Pardla 02. juuli 2004, 00:00

EDGE ehk Enhanched Data rates for GSM Evolution on GSM võrgu edasiarendus ning vahelüli GPRS-i ja 3G võrgu pakutavate andmesideteenuste vahel, võimaldades kuni viis korda kiiremat andmeedastust kui praegu GSM-võrgus andmeedastuseks kasutatav GPRS.

EDGE kasutuselevõtuks tuleb välja vahetada või uuendada nii GSM-võrgu tugijaamu kui ka transmissiooni, kuna suuremad kiirused nõuavad ka suurema kiirusega ühendust tugijaamade ja kesksõlmede vahel. Seepärast toimub võrgu uuendamine EDGE võimalustele vastavaks etapikaupa, alustades Tallinnast.

Hetkel on EDGE võimalik kasutada järgmistes kohtades: Vabaduse platsil, Muugal, Mustamäel Liimi ja Kristiine tänava ning Lasnamäe EMT büroo ja tehnoloogiakeskuse piirkonnas.

?Veel mõned aastad tagasi olid mobiilsideoperaatorite kandvaimad uudised stiilis ?GSM levib nüüd ka Tapal? ja ?GSM-leviga on kaetud kõik Eesti suuremad maanteed?,? ütles EMT arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg. ?Nüüd on siis taas põhjust hakata selliseid uudiseid edastama, sedapuhku siis EDGE kohta.?

EDGE kasutamiseks on kliendil vaja EDGE toega mobiiltelefoni ning andmesideks GPRSi kasutajatel telefoni seadetes midagi muuta ei ole vaja. EDGE toega telefon, mis asub EDGE levialas, valib andmesideks automaatselt EDGE võrgu, mille kaudu töötab oluliselt kiiremini nii internetis surfamine kui ka WAP-teenuste kasutamine. Liikudes EDGE levialast välja, lülitub telefon andmeside kasutamiseks automaatselt GPRSi peale.

EDGE kasutamise hinnad on võrdsed GPRSi kasutamise hindadega. Klient maksab operaatorile vastavalt sellele kui palju andmeid ta eetri kaudu liigutab. EDGE kasutamisel liigub data identselt GPRS-iga, ainult tunduvalt kiiremini.

Eestis hetkel müügis olevatest mobiiltelefonidest toetavad EDGEt Nokia 3200, 5140, 6220, 6230, 6810, 6820 ja 7200.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing