Radiolinja juht: mõni tasuta kõne kestis 12 tundi järjest

05. juuli 2004, 14:32

Suvel tasuta omavahelisi kõnesid pakkuva Radiolinja kõnekaardiga Zen peeti mitmeid 12tunniseid ja pikemaidki kõnesid.

Tasuta kõne võimalus pani mõned kliendid n-ö pidevalt rääkima, samuti kasutati Zen-kõnekaarti masinatevaheliseks sideks ehk telemaatikaks, ütles Radiolinja juht Sami Seppänen.

Tema sõnul oli selline inimeste käitumismudel Radiolinjale uus. Me oleme ka varem pakkunud väga soodsaid hindu, kuid sellist tulemust pole enne olnud, lisas Seppänen.

Radiolinja tõi aprilli lõpus turule oma esimese ettemaksuga kõnekaardi Zen ning lubas klientidele, et suve lõpuni saab Zeni kaartide vahel helistada tasuta. Eelmisel nädalal taganes Radiolinja lubadusest ja piiras tasuta kõnede mahu viie tunnini kuus, põhjendades seda võimaliku võrkude ülekoormusega.

Sami Seppäneni sõnul polnud praegune olukord veel tehniliselt murelik, kuid probleemid võinuks tekkida tulevikus, sest Zeni kasutajate arv kasvas pidevalt ja ennustatust kiiremini.

Aprillis kõnekaarti turule tuues prognoosis Radiolinja juuni keskpaigaks Zeni kasutajate arvuks 7000-8000 klienti, kuid tegelikult oli neid siis enam kui 20 000.

Radiolinja juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on seoses tasuta kõnede piiramisega pöördunud mobiilifirma poole kirjalikult 20 pettunud klienti. Hiiepuu sõnul arutab Radiolinja lähiajal tarbijakaitseametiga, kas ja kuidas klientidele tekitatud ebamugavust kompenseerida. Ühtlasi teatas Radiolinja, et pikendab viietunnist tasuta kuulimiiti augusti lõpust septembri lõpuni.

Suvel tasuta kõnesid võimaldav Radiolinja kõnekaart Zen põhjust kevadel turule tulles mobiilioperaatorite hinnasõja. Reageerimaks Zeni turule toomisele teatasid tasuta kõnedest suvel koheselt ka Tele2 oma kõnekaartidega Smart ja Ultra ning EMT oma kõnekaardiga POP.

Andrus Hiiepuu sõnul räägivad kõik kõnekaartide kliendid Eestis tänu Zenist alanud hinnasõjale varasemast veerandi võrra soodsamalt, sest kõikidel kõnekaartidel alandati ka minutihindu.

EMT ja Tele2 tõid oma esimesed ettemaksuga kõnekaardid turule detsembris 1998. EMT-l ja Tele2-l on üle 300 000 ettemaksuga kõnekaardi kasutaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing