Turvaruloo kaitseb aknaklaasi

Kaimo Juhkama 07. juuli 2004, 00:00

Üheks turvalisuse tõstmise võimaluseks on turvarulood. Olenevalt võimalustest ja vajadustest paigaldatakse turvarulood ruumi sisse või väljaspoole ning ühendatakse soovitatavalt alarmsüsteemiga.. Väljaspoole akent jääva turvaruloo eeliseks on, et võimaliku vandaalitsemise korral ei lõhuta aknaklaasi. Rulood võidakse siiski rikkuda grafitiga, mõnikord püütakse seda ka mehaaniliselt vigastada. Seespool asetsevat turvarulood on nii mõnigi kord kindlamad, sest need on läbi klaasi näha ja pahategijad ei hakkagi tavaliselt sisse tungima.

Suuremate avade sulgemiseks sobib kasutada nii avadega kui ka kinnist täisalumiiniumprofiilist ülesrullitavat turvakardinat, mis tagab turvalisuse kuni 7 m ja laiemategi avade puhul. Avadega kardin võimaldab näiteks öisel ajal kaupluse vaateakent ikkagi demonstreerida. Täisalumiiniumprofiil on vastupidavam ka mehhaanilistele kahjustustele, mistõttu seda kasutatakse rohkem välitingimustes.

Kuni 3,5 m laiuste avade turvamiseks on soovitavad polüuretaantäidisega alumiiniumprofiilist turvarulood. Sellise ruloo puhul jäävad väljaspoole alumiiniumribad, seespoolt on ruloo vahtplastlamellist. Niisugust varianti kasutatakse palju lõunapoolsetes maades ? on see ju ka tõhus valguse-ja kuumakaitse. Polüuretaantäidisega turvarulood on kergem ja soodne võimalus korteris kasutamiseks.

Mõlemal juhul on turvaruloo põhiülesandeks turvatava ala eraldamine väliskeskkonnast ja sissetungimisaja maksimaalne pikendamine.

Turvaruloode juhtimiseks kasutatakse eelkõige elektriajamit, mis teeb ruloo käsitsemise kiiremaks. Seda saab soovi korral ühendada ka kaugjuhtimissüsteemiga. Kaugjuhtimissüsteemi abil saab ruloo avada puldi abil või elektrilise võtmega, mis sobib seinal oleva lülitiga. Väiksemate kardinate puhul on kasutusel ka käsiajamid. Käsiajamite süsteemid on kas rihm- või väntmehhanismiga. Rihmmehhanismiga käsiajam sobib 2-3 m2 kardinate tarbeks, mis kaaluvad tavaliselt 10 ? 15 kilogrammi. Väntmehhanism sobib kuni 35 kilogrammi suuremate kaaluvate ruloode tarbeks.

Lukustussüsteemidest saab valida vastavalt vajadusele kas automaat- või käsitsilukustuse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing