Watergate tõmbenumber - meeletu trummi-, tule ja veeshow

Christel Karits 16. juuli 2004, 00:00

Sel nädalavahetusel Pärnus toimuva veefestivali pilkupüüdvamaks magnetiks peakski korraldajate hinnangul kujunema Peeter Jõgioja ainulaadne trummishow, mille heli saatel tõuseb jõele veesein ning trummirütmis lahvatab publiku silme ees võimas tulevärk.

Jõgioja ja temaga koos üles astuva kolme trummari esinemispaigaks on Pärnu Jahisadama juures jõe peal asuv lava, mis on ümber ehitatud sõjaväe tankialusest. Viimane on kinnitatud mitmekümnetonniste raskustega jõepõhja. Trummietendus päädib lava tõusmisega veepinnast nelja meetri kõrgusele, kusjuures visuaalselt kergitavad seda veejoad. Nendest moodustub lava alla veesein, millele projitseeritakse videopilt esinemisest. Lisandub suur digitaalselt juhitav ilutulestik, mis on ühes rütmis loodava muusikaga. Suurejooneline show on kavas mõlema festivalipäeva hilisõhtul vahetult pärast päikeseloojangut.

Festival annab võimaluse kogeda teisigi vaatemänge, milliseid kusagil mujal

näha ei õnnestu. Üheks selliseks on uus spordiala veekorvpall. Rauno Pehka

eestvedamisel on uus ala kavas MM proffidele, All Stars mäng prominentidele ja rahvaturniir. Lõbusaks teeb sportimise see, et mängijatel on jalas ujuvad püksid, mis on seotud traktori sisekummide külge. Korvid on aga kinnitatud liikuvalustele ehk väikestele Optimist jahtidele.

Tavapäraselt eelmiste aastatega on ka seekord Watergate'l kavas rahva lemmik

Delfi jaburate veesõidukite võistlus ja Lappajate ehk kaluripaatide MM.

Samuti on ohtralt aktiivset tegevust, sportmänge ja muusikat nii

isetegemiseks kui kaasaelamiseks. Kokku püstitatakse festivali alale 4

lava, suur karaokehall ja Olümpiatelk, kus saab osaleda erinevatel

spordialadel. Kuna üks õige veefestival eeldab ka enda korralikult vette kastmist, siis sel aastal ei maksa seda küll peljata. Jahtklubis on üleval Samsungi telk, milles pesumasinad ning sinna saab oma märja ja määrdunud särgi puhastamiseks-kuivatamiseks anda. Seni kuni oma särk on läinud saab Samsungi telgist uue asemele.

Jätkupeod toimuvad Sunset Clubis ja Kuursaalis. Rahumeelsemad saavad uurida Soome Puulaevade Assotsiatsiooni kuuluvaid aluseid, mis festivali ajal Pärnut külastavad. Lastealal leiavad aset Fredi ja Batonaatori Magusad Olümpiamängud. Festivali kapten on Venno Loosaar ja nooremtüürimees Madis Malk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing