Ülo Toomsalu • 16. juuli 2004 kell 7:12

Sakala: Viljandi?Tartu maantee läheb remonti juuli lõpul

Lähipäevil kõrvaldatakse viimased bürokraatlikud tõkked, mis venitasid Viljandi?Tartu maantee remondi algust.

Pärnu Teedevalitsuse juhataja asetäitja Allan Allik ütles, et tee läheb remonti arvatavasti juuli lõpul, kirjutab Sakala.

«Kõik seisis selle taga, et Euroopa Liidu investeeringute kasutamise kava oli kinnitamata,» selgitas ta. Valitsus kinnitas üleriigilise kava eelmise nädala neljapäeval.

«Esimese etapina remonditakse Kalmetu ja Oiu vaheline 10,3kilomeetrine lõik,» rääkis Allan Allik. «Et euroraha saamine venis, siis kogu teelõik tänavu korda ei saa, hakkame aga otsast pihta.»

Sageli Tartust Viljandisse sõitev SEBE bussijuht Hans Roon ütles, et on selle tee remonti oodanud aastaid. «Kõige hullem on lõik Jõesuu sillast kuni Tänassilma asulani,» nentis ta.

Allan Alliku jutu järgi läheb teetööde esimene etapp maksma 44,8 miljonit krooni.

«Projekti teeb kalliks see, et tugevdatakse ka teealust muldkeha,» selgitas ta. «Lõpptulemusena valmib kaua vastu pidav Euroopa tasemel tee.»

Ümbersõite ei peaks Alliku hinnangul remondi tõttu tarvis olema. «Tõenäoliselt saame tööd teha nii, et sulgeme korraga vaid ühe poole teest ja piirame sõidukiirust,» pakkus ta. «Kui aga tõesti peaks olema erakorraliselt vaja teed sulgeda, anname sellest varakult teada.»

Hetkel kuum