Lapsed teenivad koolimineku ja söögirahaga vanematele palgalisa

Ketlin Priilinn 19. juuli 2004, 00:00

AS Eesti Gaas avalike suhete juhi Maarika Saarna-Siimanni sõnul maksab AS Eesti Gaas oma töötajatele puhkusetoetust ühe kuupalga ulatuses ja jõulutoetust kõigile võrdselt vastavalt võimalustele. ?Samuti saavad meie töötajad lapse sünni puhul toetust 5000 krooni,? lisas Saarna-Siimann.

?Toetusi makstakse ka alates 50 eluaastast nulliga lõppevate juubelite puhul ja lähedase inimese kaotuse korral. Jõulu- ja juubelitoetust saavad ka firma pensionärid.?

Saku Õlletehase AS kommunikatsioonijuhi Kristina Seimanni sõnul on õlletehas orienteeritud tulemusjuhtimisele. ?See on aluseks motivatsioonisüsteemi arendamisel tervikuna,? märkis Seimann. ?See tähendab, et meie boonussüsteemid ja motivatsioonisüsteem tervikuna on seotud sellega, kuidas ettevõte ja töötaja täidab oma eesmärke.?

Seimanni väitel on eesmärgid omakorda seotud tavaliselt tootlikkuse, müügitulemuse ja kvaliteedinäitajatega. Paralleelselt on Sakus ka perekonna väärtustega seotud toetuste maksmise süsteem. Vastavalt kollektiivlepingule toimivad Sakus jõulutoetused ja lapse koolimineku toetused. Samuti tasutakse töötajate laste kooli- ja lasteaia toidurahast pool.?

AS Kalevi juhataja Oliver Kruuda sõnul on nende ettevõttes toetused paika pandud vastavalt kollektiivlepingutele. ?Maksame kooliminekutoetust töötajate esimesse klassi minevatele lastele, samuti lapse sünni puhul. Ka on meil pulma- ning matusetoetus, sellistel puhkudel võimaldame töötajatele ka vabu päevi,? selgitab Kruuda.

Eesti Energia AS pressiesindaja Riina Vändre väitel tuleneb suur osa makstavatest toetustest kollektiivlepingust. ?Need on suunatud töötajate töötervishoiu ja tööohutuse tingimuste parandamisele ja töötajatele täiendavate sotsiaalsete garantiide andmisele, näiteks toetus kutsehaiguse või töövigastuse tagajärjel töövõime kaotanud töötajale, tööõnnetuse tagajärjel invaliidistunud töötajale, matusetoetus nii töötaja surma korral pereliikmetele kui lähedase pereliikme surma korral töötajale,? loetleb Vändre.

?Toetame vanemaid ka lapse sünni ja laste koolimineku puhul. Kompenseerime kolme täiendava vanemapuhkuse päeva eest riigi poolt alampalga alusel makstava puhkuseraha ja töötaja keskmise palga vahe.? Töötajaid ja nende lapsi peetakse meeles ka jõulude ajal ning traditsiooniks on saanud ühised suvepäevad.

?Veel toetame lapsinvaliidi kasvatavaid vanemaid ja maksame ühekordset toetust ravikulude katteks töötajatele, kellel on tekkinud üldhaigestumise tagajärjel invaliidsus.

Paljud toetused on seotud tööstaa?iga ? tööjuubeli toetus, mida makstakse iga täitunud 10 tööaasta järel ja jõulutoetus, puhkusetoetus ning õigus kasutada nädalast talvepuhkust.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing