Tõsiseks tööks sobiv võimas sülearvuti

Alar Pardla 23. juuli 2004, 00:00

Mobilexi seerias kasutatakse Pentium M protsessoreid, testitav masin oli uue, Intel M735 Dothani protsessoriga. Nimetatud sülearvuti on väga vaikne võrreldes odavamate sülearvutitega, kus kasutatakse lauaarvuti komponente. Intel Pentium M protsessorites kasutatav SpeedStepi tehnoloogia reguleerib töö käigus protsessori taktisagedust ehk siis võimsust.

?Tühikäigul? töödates on protsessori taktisagedus väiksem, mis tingib selle, et eraldub vähem soojust, arvutit on vaja vähem jahutada ning aku peab kauem vastu.

Pärast umbes kahetunnise filmi vaatamist oli aku täitumus veel üle 60 protsendi ning kogu filmi jooksul oli üks kord kuulda, kuidas jahutus umbes 15 sekundiks tööle läks.

Teine suur pluss on sülearvuti suur ekraan, SXGA+ (Super Extended Graphics Array) kuvastandardi ehk siis 1400 × 1050 punktise lahutusvõimega. Integreeritud graafikakaardiks on ATI Mobile 9700 128MB DDR, mis on piisavalt võimas, et vahel töötegemise kõrvalt ka mõnda 3D-mängu mängida kvaliteedis järeleandmisi tegemata. Testisime graafikakaarti Futuremark 3Dmark03 testimise tarkvaraga. Saime tulemuseks 2762 punkti nii aku- kui ka vooluvõrgutoitega.

Kallimatele sülearvutitele tüüpiliselt on WiFi-kaart sisse ehitatud ning seda saab voolu säästmise nimel nupuvajutusega kergesti sisse ning välja lülitada.

Testarvuti DVD-lugejal/CD-RW kirjutajal oli kohati probleeme ühe CDR-plaadilt andmete lugemisega. Sama plaat töötas ilusasti kahes erinevas lauaarvutis. Ka visuaalsel vaatlusel tundus plaat korras olevat ? ei olnud plaadil näpujälgi, tolmu ega kriime, mis mõnikord võivad muuta CDR-plaadi kasutuskõlbmatuks. Kuna tegemist oli arvatavasti siiski vigase seadmega, teavitas ML Arvutid, et nende Eestis ainulaadne garantii tagab arvuti ostnud kliendile garantiikorras detaili või isegi terve sülearvuti vahetuse 24 tunni jooksul selle saabumisest hooldusesse.

Mobilexi hinnad algavad 23 200 kroonist, sõltudes kõvaketta suurusest, mälu mahust, protsessori kiirusest ja muust valikulisest lisavarustusest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing