Turist tuleb sinna, kus on tasuta internet

ÄP 26. juuli 2004, 00:00

Hiljuti uuris Rahvusvahelise Maleföderatsiooni FIDE asepresident Morten Sand Eestis, kas siin oleks võimalik korraldada 2006. aasta maleolümpiat, mis tooks Eestisse kuni 3000 mõttesportlast ligi 160 riigist. Ühe argumendina maleolümpia Eestis korraldamiseks tõi maleföderatsiooni juht välja hea ligipääsu internetile.

Äripäeva arvates tuleks nii turismiteenust pakkuvatel firmadel kui ka riigil lihtsustada kõigiti juurdepääsu internetile, sest see aitab Eestisse väliskülalisi tuua.

Maleolümpia on hea näide sellest, kuidas rahvusvahelise suurürituse korraldamine, mis tooks Eestisse hea hulga raha ja aitaks Eestit maailmas tutvustada, sõltub muuhulgas interneti ja e-maili kättesaadavusest osalejatele.

Nõudlikumad reisijad - nii turistid kui ärireisil viibijad - võtavad täna hotelli valides internetile juurdepääsu sama loomulikuna kui televiisorit ja kliimaseadet.

Reedel rippus CNNi reisirubriigis küsimus publikule: "Kas oled ära harjunud sellega, et hotellid pakuvad tehnika viimast sõna?" Juhtkirja kirjutamise hetkel oli jaatavalt vastanud 76 protsenti vastanutest. 16. juuli Äripäeva tehnoloogiarubriigis ilmunud lugu interneti püsiühendusest Eesti hotellides kinnitas, et see harjumus puudutab ka meie ööbimispaikade rahakotti.

Olümpia hotellis Tallinnas on näiteks sagenenud olukord, et klient küsib broneeringut tehes, kas hotellitoas on internetiühendus. Kui enne soovisid inimesed sülearvutit kasutada ja meili lugeda, siis digikaamerate levides on internet turistidele järjest enam oluline ka sellepärast, et fotosid töödelda ja saata.

Selle aasta lõpuks on juba interneti kiirühendus pooles miljonis hotellitoas üle kogu maailma, ennustas USA turu-uuringufirma In-Stat/MDRi analüütik Amy Cravens majandusajakirja Economist veebruarinumbris. Seejuures saab tasulisest teenusest aina enam tavaline hotellitoa juurde kuuluv mugavus - ehk "iga-kord-maksab" süsteem asendub "tasuta ?ampooni" põhimõttega, kinnitab Cravens.

Eesti ettevõtetel olekski nüüd aeg ja võimalus olla eesrindlik ja turistidele pakkuda, mida nad ihkavad. Praegu pakuvad maailmas tasuta internetti eelkõige USA hotelliketid, mis hakkasid oma hotellitube võrku viima paar aastat tagasi. Näiteks Marriotti kett, millel on hotelle 70 riigis, teatas mullu kavatsusest seada tasuta internet sisse enam kui 1200 hotellis. Kuid Euroopa, rääkimata Aasiast (kui Singapur ja Hong Kong välja arvata), on selles suhtes üsna mahajäänud.

Eestis enamad hotellid hakanud tasuta ühendust pakkuma , Radisson SASis levibki WiFi igas toas. Aga ka näiteks Kuressaares plaanivad kolm suurt hotelli tasuta ühenduse sisse seadmist.

Kokku on Eestis praegu 350 WiFi leviala ja neid tekib nädalas kuni viis tükki juurde.

Veebikülje wifi.ee toimetaja Veljo Haamer usub, et Eesti on WiFi levikult Euroopa riikidest esimese viie seas. Kulutus tasub ära nii ettevõtjale kui riigile.

Juunis valis USA ajakiri Newsweek Tallinna traadita interneti arengu poolest maailma linnade esikümnesse, mis on tunnustus kogu maale. Ettevõtjale maksab tasuta leviala avamine vaid 3000-5000 krooni ja see raha teenib tagasi klientide soosinguga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing