30. juuli 2004 kell 7:35

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Postimees:

Eestit külastanud Saksa rahandusminister Hans Eichel tõdes, et Euroopa Liidu arengu tagamiseks peavad oma maksusüsteeme muutma ka vanad liikmesriigid.

Üks üheksast eelmise aasta maksumiljonärist, kes oma nime ja tulu avalikustada lubasid, oli trükikoja Vaba Maa juhatuse esimees Aivar Sõerd, kelle toonane rahandusminister Tõnis Palts mullu ebaseaduslikult maksuameti peadirektori ametist vallandas.

Horvaadid peavad üheks viimaste aastate suuremaks probleemiks välisfirmade jõudsat pealetungi majanduses ? välisinvestorid ostavad kokku nii odavaid ettevõtteid kui maad.

Eesti Päevaleht:

Daewoo kaubamärgi autode Chevrolet?ks muutumine möödunud sügisel tõi Baltimaade suurimale Chevrolet? müüjale Pleionele nii automüügi kui ka kasumi kasvu.

Euroliidu järgmine laienemisring lükkub veidi edasi ja toimub karmi järelevalve all.

Euroopa Keskpanga andmetel on suurenenud eurode võltsimine, kusjuures valeraha kvaliteet on tunduvalt paranenud.

SL Õhtuleht:

Kaitsejõudude peastaabi sõjaväepolitsei uurimisosakond alustas kriminaalmenetluse, et uurida võimalikke seaduserikkumisi kaitseliidu Harju maleva raamatupidamises relvade arvelevõtmisel ja müümisel.

Pärnu PM:

Septembris hakkab OÜ Uue Veski Vara tellitud firma lammutama Pärnus Aida tänava ääres asuvat kunagist teraviljasalve hoonet, et selle asemele rajada kaheksakorruseline elamu.

Hetkel kuum