Maag ostis võlgades Villem Lihakauba

Kristina Traks 02. august 2004, 00:00

Villem Lihakauba ehk uue nimega OÜ Delimeat juhataja Kai Rimmel sõnas, et omanikevahetus on ettevõttele andnud uue hingamise. ?Märtsist alates oli meil käive peaaegu olematu, tekkisid tööseisakud, käibevahendite puudus oli väga suur,? rääkis ta. ?Ettevõte oli pankrotti minemas.?

Viimase kuu jooksul, mil ettevõttel on uued omanikud ning nendelt on saadud tegutsemiseks vajalikku lisaraha, läheb müük Rimmeli sõnul ülesmäge. ?Ekspordime alates maist Soome sealiha ning kogused kasvavad,? lisas ta.

ASi Maag nõukogu esimees Roland Lepp ütles, et Villem Lihakaup osteti sisuliselt panga käest. Lepp ei nõustunud avalikustama, kui suur oli Sampo Pangaga tehtud tehing, öeldes vaid, et see jäi alla 10 miljoni krooni.

?Loodame raha teenida,? ütles Lepp vastuseks küsimusele, miks Maag Villem Lihakauba omandas. ?Selle ettevõte aastakäive võiks olla vähemalt 60 miljonit krooni.?

Paar aastat tagasi tegevust alustanud ning ulukiliha töötlemisele ja ekspordile spetsialiseerunud Villem Lihakaup sattus Lepa sõnul rahalistesse raskustesse peaaegu firma algusaegadest peale. ?Seina läks rohkem raha, kui neil seda oligi,? rääkis Lepp.

Täna, kui Villem Lihakaup ehk Delimeat on Maagi omanduses olnud ligikaudu kuu aega, töötab ettevõte Lepa sõnul normaalselt, probleemid hankijatega on lahendatud. Endised ettevõtte omanikest juhid on töölt vabastatud.

Villem Lihakaup annab Arukülas tööd ca 50 töötajale. Kasumis pole ettevõte oma tegutsemisaja jooksul olnudki ning omakapitali suurus kukkus miinusesse 2003. aastal. Pidev maksuvõlglane on Villem Lihakaup alates 2002. aasta suvest.

Varem on peaasjalikult liha impordiga tegelev Maag omandanud ja saneerinud Läänemaal asuva Filee lihatööstuse ja Jõhvi piimatööstuse Hea Meier. Tänavu plaanib Maag Tallinna lähedale Rae valda ehitada Filee lihatööstuse külmlao, investeeringu suurus on 24 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:37

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing